Wałbrzych. Młodzi siatkarze poszukiwani. Jest dodatkowy nabór do Chełmca

27 lutego 2024 08:51. Fot. użyczone / Chełmiec Wałbrzych

Wałbrzyski Chełmiec szuka młodych siatkarzy. Klub rozpoczął dodatkowy nabór do sekcji juniorskiej. Jak mówią trenerzy wałbrzyskiego klubu – mniej potrzebne są predyspozycje fizyczne – ważne przede wszystkim chęci.

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem zajęciami rozpoczął dodatkowy nabór dzieci do sekcji juniorskiej. Tu bardzo ważna uwaga: oferta jest skierowana do mieszkańców nie tylko Wałbrzycha, ale i okolicznych gmin:

Trenują u nas dzieci z całego prawie powiatu – Szczawno, Stare Bogaczowice, Dziećmorowice, Jedlin. Chcemy zrobić nabór, żeby poszerzyć po prostu działalność klubu. Mamy mnóstwo telefonów, stąd po prostu otwieramy kolejne grupy. – to Fabian Kurzawiński z wałbrzyskiego Chełmca, który na treningi, które odbywają się 2-3 razy w tygodniu zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 12 do 14-15 lat. Najważniejsze, żeby miały chęci do trenowania:

REKLAMA

– Wiek 12-14 lat jest to bardzo dobry na rozpoczęcie przygody z siatkówką. Jeżeli ktoś nigdy nie nie miał styczności nawet, czy w szkole, czy na podwórku, jest to dalej dobry moment żeby rozpocząć. W wieku 12-13 lat nie jesteśmy w stanie określić czy dziecko będzie wysokie czy nie, więc naszą misją jest promowanie aktywności fizycznej, zwłaszcza siatkówki, stąd po prostu otwartość na na wszystkie dzieci chętne.

Wszystkich informacji na temat treningów i zapisów trzeba szukać w mediach społecznościowych wałbrzyskiego Chełmca lub kontaktując się telefonicznie z trenerami.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 lutego 2024 08:51
`