Wałbrzych. Milion złotych z miejskiej kasy dla szpitala

21 marca 2020 14:24. Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Wałbrzych przekaże milion złotych z miejskiej rezerwy kryzysowej na potrzeby Specjalistycznego Szpitala im. dr Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. Pieniądze mają pomóc w zakupie środków ochrony osobistej i środków dezynfekcyjnych. Prezydent apeluje także o wsparcie do innych samorządów Powiatu Wałbrzyskiego i Aglomeracji Wałbrzyskiej, których mieszkańcy są objęci opieką wałbrzyskiej placówki.

W Wałbrzychu nadal nie ma kolejnych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Szpital i miasto przygotowują się jednak na taką sytuację.

Prezydent Wałbrzycha, przypomniał, że przerwa w szkołach została przedłużona do świąt Wielkanocnych.

REKLAMA

Jednocześnie miasto podejmuje decyzję o przekazaniu miliona złotych z rezerwy na zakup środków dezynfekcyjnych czy ochrony osobistej.

Potrzebuje wsparcia finansowego. Na dzisiaj jest to natychmiast przekazywany milion złotych – mówi Roman Szełemej.

Prezydent Wałbrzycha ponowił apel o pozostanie w domu. Podkreślił, że izolacja jest najskuteczniejszą w tej chwili metodą powstrzymywania się szerzenia wirusa.

Przypomnijmy, szpital o wsparcie apeluje od kilku dni.

W związku z panującą w kraju sytuacją epidemiologiczną oraz brakiem możliwości pozyskania niezbędnych środków do zabezpieczenia personelu oraz pacjentów Specjalistycznego Szpitala im. dr Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu PROSIMY O WSPARCIE I POMOC finansową lub rzeczową – apeluje w specjalnym oświadczeniu dyrekcja placówki.

Zebrane pieniądze pozwolą na zakup między innymi kombinezonów ochronnych, maseczek jednorazowych, masek, fartuchów, rękawic jednorazowego użytku, okularów ochronnych, czepków, środków do dezynfekcji rąk, płynów do mycia rąk, środki chemiczne oraz materiały do utrzymania czystości.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 marca 2020 14:24
`