Wałbrzych. Miejscy urzędnicy potwierdzają. Na Wieniawskiego stanie fotoradar. Znamy bliższą lokalizację

4 kwietnia 2023 08:34. Skrzyżowanie ulic Podwale i Wieniawskiego. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych
To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

O tym, że na ulicy Wieniawskiego ma stanąć fotoradar, informowaliśmy już w marcu. Dziś nasze nieoficjalne ustalenia potwierdzają pracownicy Biura Transportu i Ruchu Drogowego Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu. Na którym odcinku Wieniawskiego będzie pomiar?

Po oddaniu do użytku Europejki, obwodnicy Wałbrzycha, ulica Wieniawskiego otrzymała kategorię drogi krajowej i to nią wyznaczony jest ślad drogi krajowej numer 35. Na Wieniawskiego pojawiło się więcej aut, a nie wszyscy kierowcy stosują się do obowiązującego w tym miejscu ograniczenia prędkości. Stąd pomysł by na tej właśnie ulicy stanął fotoradar.

Nasze marcowe, nieoficjalne ustalenia w tej sprawie potwierdzają dziś pracownicy wałbrzyskiego magistratu.

REKLAMA

Jeżeli chodzi o fotoradar, to tutaj nie będzie to tajemnicą, jak powiem, że będziemy mieli fotoradar stacjonarny na ulicy Wieniawskiego w rejonie stacji paliw Orlen – mówi Krzysztof Fila z Biura Transportu i Ruchu Drogowego.

Do czasu montażu urządzenia na ulicy Wieniawskiego warto spodziewać się stałych kontroli prowadzonych przez policję. Przypominamy także, że od kilku tygodni wałbrzyska komenda dysponuje również nieoznakowanym BMW z videorejestratorami, który także prowadzi pomiary w tej okolicy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 kwietnia 2023 08:34
`