Dodano: 9 lipca 2021 17:35

Wałbrzych. Miasto kieruje na objazdy ulicą 1 Maja… a tam remont. Prezydent prosi o cierpliwość

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Od niedzieli nie przejedziemy ulicą Wysockiego w kierunku Starej Kopalni i dalej Białego Kamienia czy Szczawna-Zdroju. Miejscy urzędnicy od kilku dni sugerują alternatywne trasy. Jedna z nich to trasa przez Sobięcin i ulicę II Armii. Problem w tym, że tam kierowcy trafiają na kolejne utrudnienia związane z remontem ulicy 1 Maja.

Przez pół roku kierowcy jadący z okolic Placu Grunwaldzkiego w kierunku Białego Kamienia będą musieli korzystać z alternatywnych tras. Dotychczasowy przejazd, czyli ulica Wysockiego będzie na skrzyżowaniu z Sikorskiego i Kolejową zamknięta.

Jedną z alternatyw jest przejazd ulicą Bolesława Chrobrego do ronda przy Komendzie Miejskiej Policji i dalej ulicami Mazowiecką, Reja i Ludową można dojechać do Białego Kamienia.

REKLAMA

Kolejna alternatywna trasa to objazd przez Sobięcin. Problem jednak w tym, że kierowcy, którzy wybierają tę trasę już dziś stoją w korkach, bo trwają przygotowania do gruntownego remontu ulicy 1 Maja.

Dziś ulica jest rozkopana, w wielu miejscach nie ma nawet asfaltu, a na skrzyżowaniu II Armii i 1 Maja jest ruch wahadłowy sterowany światłami. W tym miejscu trwają prace przy remoncie kanalizacji.

Od niedzieli tędy będzie ruch zastępczy w związku z zamknięciem ulicy Wysockiego, bo jest budowana obwodnica. Bardzo trudny czas. Bardzo trudne prace. Prace postępują bardzo intensywnie. Chcemy położyć dzisiaj i jutro rano masę bitumiczną, tak, aby 1 Maja była przejezdna. Naprawdę wiele osób jest zaangażowanych, aby te uciążliwości były jak najmniejsze. Prosimy o wyrozumiałość. Prosimy o cierpliwość – mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

Przypomnijmy, ulica Wysockiego zamknięta ma być do grudnia. Prace na ulicy 1 Maja mają być prowadzone w tym samym czasie.

Remont ulicy 1-go Maja. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Remont ulicy 1-go Maja. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Remont ulicy 1-go Maja. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Remont ulicy 1-go Maja. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także