Wałbrzych. Miasto da 50 tysięcy złotych na prywatną imprezę. Mieszkańcy za wejście jednak słono zapłacą

20 lipca 2023 14:36. Infografika. Fot. shutterstock / Jacek Zych
To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Pięćdziesiąt tysięcy złotych dołoży gmina Wałbrzych do organizacji imprezy  Black Diamonds, jaka odbędzie się we wrześniu w starej kopalni. Powiedziała o tym na wczorajszej sesji rady miasta skarbnik Wałbrzycha Ewa Klusek. O potwierdzenie tej informacji poprosiliśmy rzecznika wałbrzyskiego Urzędu Miasta Edwarda Szewczaka.

W odpowiedzi czytamy, że pieniądze to dofinansowanie Starej Kopalni, która jest współorganizatorem imprezy:

– Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni zadecydowali o zwiększeniu dotacji dla Parku Wielokulturowego „Stara Kopalnia” o kwotę 50 tys złotych na realizację imprezy „Black Diamonds Festival”, której Stara Kopalnia jest współorganizatorem. W/w środki finansowe pochodziły z budżetu Biura Promocji Miasta (Dział 750, rozdział 75075, paragraf 4300). Głównym organizatorem wydarzenia jest Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością BLACKA DIAMONDS EVENTS. –  czytamy w oświadczeniu.

REKLAMA

Black Diamonds to impreza motoryzacyjna, gromadząca miłośników motoryzacji i muzyki. Wystąpią na niej uznani polscy DJ-e z gatunków house i EDM. Mieszkańcy Wałbrzycha i goście za jednodniową wejściówkę muszą zapłacić od 70 do 200 złotych. Trzydniowy karnet to wydatek rzędu 170-520 złotych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 lipca 2023 14:36
`