Wałbrzych. Akcja policji, straży i GOPR w Ksiażańskim Parku Krajobrazowym. Pomocy potrzebował 38-latek z oznakami hipotermii

18 kwietnia 2024 09:49. Wypadek koło Zamku Stary Książ. Dziewczynka zsunęła się ze zbocza

Zgłoszenie o mężczyźnie, który potrzebował pomocy na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego trafiło do służb wczoraj wieczorem. Mężczyzna miał oznaki hipotermii. Z pomocą ruszyli mu policjanci, strażacy i ratownicy GOPR.

Mężczyzną, który osunął się ze skarpy odnalazła policja. Poszkodowanego trzeba było przetransportować do karetki, tu najpierw do akcji wkroczyli strażacy z Wałbrzycha, a później ratownicy GOPR.

– W środowy wieczór – po godzinie 19:00 – policjanci pierwszego komisariatu otrzymali zgłoszenie od jednego z turystów z województwa wielkopolskiego, o tym, że napotkał on w Książańskim Parku Krajobrazowym agresywnego mężczyznę z obrażeniami głowy, który deklarował, że zrobi sobie krzywdę. Jako że zgłaszający nie był w stanie samodzielnie podjąć interwencji, na pomoc natychmiast ruszyli będący w służbie dzielnicowi pierwszego komisariatu – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

REKLAMA

Odnaleziony mężczyzna wykazywał oznaki hipotermii. Kontakt z nim był utrudniony. Miał otarcia naskórka na głowie i uskarżał się na ból całego ciała.

– W trakcie, kiedy policjanci udzielali mu pierwszej pomocy, przekazał im informację, że w lesie przebywał od dnia wcześniejszego, a cała sytuacja spowodowana była problemami rodzinnymi – informuje policja.

W akcji wzięli udział także strażacy i ratownicy GOPR.

Strażacy ewakuowali mężczyznę, którego później do karetki quadem przetransportowali ratownicy GOPR – mówi Tomasz Kwiatkowski z wałbrzyskiej straży pożarnej.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 kwietnia 2024 09:49
`