Wałbrzych. Linia numer 10 pojedzie Ludową

3 września 2019 10:54. Autobus komunikacji miejskiej w Wałbrzychu. sierpień 2015. Fot. Jacek Zych

Tematy: 


Jeszcze we wrześniu zmianie ma ulec trasa linii numer 10. To reakcja urzędników na prośby mieszkańców, którzy po tym, jak z obsługi okolic ulicy Ludowej i Reja wycofali się prywatni przewoźnicy, mają problemy z korzystaniem z komunikacji. Dodatkowe kursy, zahaczające o tę część Wałbrzycha uruchomione będą w godzinach od siódmej do dwudziestej.

W drodze powrotnej z ulicy Ratuszowej wybrane autobusy linii numer 10 skierowane zostaną na ulicę Ludową i dalej przez ulice Andersa, Daszyńskiego do Konradowa. Dzięki temu mieszkańcy ulic Ludowej i Reja będą mieli połączenie z ulicą Andersa, gdzie będą mogli dalej przesiąść się do autobusów linii numer 5 lub 18. Dzięki temu dotrą do innych dzielnic Wałbrzycha.

Cztery dodatkowe przystanki będą usytuowane na ulicy Reja i Ratuszowej. To jest duży komfort. Ukłon w stronę mieszkańców, między innymi dzieci, które kilkaset metrów musiały przejść pieszo, teraz pokonają tę trasę autobusem – mówi Ryszard Nowak, przewodniczący Rady Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień – Konradów.

REKLAMA

Zmiany w kursowaniu 10 mają pojawić się w drugiej połowie września. W listopadzie Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta policzy pasażerów korzystających z dodatkowych przystanków. Jeżeli rzeczywiście pasażerowie będą korzystali z tego połączenia, to autobusy na stałe wejdą do rozkładów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 3 września 2019 10:54
`