Wałbrzych. Lewica podsumowała kampanię do Europarlamentu

6 czerwca 2024 13:27. fot. DAI

Tematy: 


Wiceminister sprawiedliwości Krzysztof Śmiszek podsumował w Wałbrzychu kampanię przygotowującą Lewicę do niedzielnych wyborów europarlamentarnych. Lewica w Europarlamencie chce mówić przede wszystkim o sprawach społecznych i zabiegać o przeznaczenie na te cele jak największych środków finansowych. Minister Śmiszek podkreślał ważną rolę wyborów europejskich i tego, co za sobą niosą.

– 9 czerwca Polacy i Polki będą wybierać, czy ciągle chcą być w sferze wpływów wschodnich, być krajem niedemokratycznym, być w strefie wpływów, gdzie prawa człowieka i wartości demokratyczne nie są przestrzegane, czy chcą patrzeć na zachód, czy chcą patrzeć w stronę krajów, które się rozwijają i które mają znaczenie na świecie – mówi wiceminister sprawiedliwości Krzysztof Śmiszek,  który podkreślał postulaty lewicy dotyczące zniesienia unijnego prawa veta, zagrażającego, jego zdaniem, bezpieczeństwu państw Unii.

Wspomniał też o poruszanych przez Lewicę w czasie kampanii problemach społecznych

REKLAMA

– My stoimy na jasnym stanowisku: Unia Europejska wreszcie powinna przeznaczyć duży budżet na budownictwo mieszkaniowe, my chcemy, żeby wprowadzić przepisy w całej Unii Europejskiej, które będą chroniły młodych ludzi, którzy wchodzą na rynek pracy, aby nikt nigdy już więcej nie zatrudniał tych młodych ludzi w ramach bezpłatnych staży absolwenckich – mówi wiceminister.

Wybory do Europarlamentu odbędą się już w najbliższą niedzielę, 9 czerwca. Wybierać w nich będziemy 53 europosłów i europosłanek na kadencję 2024-2029. Według szacunkowych danych frekwencja może nie przekroczyć 50% uprawnionych do głosowania.

fot.DAI

fot. DAI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 czerwca 2024 13:27
`