Wałbrzych. Lekarz zakażony koronawirusem. Część załogi pogotowia w kwarantannie

19 marca 2020 09:23.

Tematy: 


W Wałbrzychu testy na obecność koronawirusa dały pozytywny wynik u kolejnej osoby. Nosicielem COVID-19 jest 57-lekarz pogotowia ratunkowego.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, lekarz na własną prośbę wybrał leczenie i kwarantannę domową. Jego stan określa się jako średni. Oprócz niego kwarantannie poddać miano 9 innych pracowników pogotowia,  którzy mieli lub mogli mieć kontakt bądź to z lekarzem, bądź z osobami przez niego badanymi.

W rozmowie z Gazetą Wrocławską dyrektor wałbrzyskiego pogotowia Ryszard Kułak zapewnił, że pogotowie będzie działało normalnie i nie ma zagrożenia paraliżu placówki. Dodał także, że wszyscy pacjenci przewożeni przez wałbrzyskie pogotowie mieli negatywny wynik testów na obecność koronawirusa.

REKLAMA

Zarażony koronawirusem lekarz miał kontakt z pacjentem ze Szczawna-Zdroju. 57-latek był pierwszym, potwierdzonym przypadkiem zakażenia w Wałbrzychu. Mężczyzna zmarł. Jak informowali lekarze cierpiał na choroby współistniejące.

Na Dolnym Śląsku odnotowano 40 potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. W całej Polsce to już ponad 300 chorych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 marca 2020 09:23
`