Dodano: 10 listopada 2021 17:23

Wałbrzych. Lekarz przerwał operację. Zabieg dokończyła instrumentariuszka!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Szokujące relacje medyków ze szpitala. Od kilku miesięcy w wałbrzyskiej placówce nie są wykonywane żadne planowane, chirurgiczne zabiegi – informuje grupa medyków związana ze Specjalistycznym Szpitalem imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. Brak specjalistów doprowadził do kuriozalnej sytuacji. Jeden z nowo zatrudnionych medyków miał przerwać zabieg u pacjenta z nagłym przypadkiem. Musiała go dokończyć instrumentariuszka.

Do kuriozalnej sytuacji miało dojść pod koniec października. Jak udało nam się dowiedzieć, pacjent, który trafił do szpitala wymagał natychmiastowej interwencji chirurgicznej. Okazało się, że medyk, który rozpoczął zabieg nie był w stanie go dokończyć. Zrobiła to… instrumentariuszka.

O katastrofalnej sytuacji na wałbrzyskim oddziale chirurgii informuje grupa medyków związana ze szpitalem.

REKLAMA

Trzej lekarze zrezygnowali z pracy. Nowa dyrekcja placówki zwolniła także zastępcę Oddziału Chirurgii Ogólnej, informują medycy. Natomiast ordynator został zdegradowany na zastępcę i od 1 października oddział nie ma kierownika.

W międzyczasie dyrekcja zatrudniła dwóch lekarzy specjalistów chirurgii ogólnej.

Niestety jasnym okazał się fakt, że nie są zdolni do samodzielnego wykonywania podstawowych operacji ostrodyżurowych. W konsekwencji doprowadziło to do sytuacji, w której jeden z zabiegów zmuszona została dokończyć instrumentariuszka – informują medycy.

Lekarze, którzy informują o problemach ostrzegają, że z miesiąca na miesiąc problem będzie narastał. Już dziś apelują do władz regionu o interwencję w tej sprawie.

Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Oddział pediatryczny szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także