Wałbrzych laureatem ogólnopolskiego plebiscytu magazynu Wspólnota

9 października 2017 15:51. Dyplom dla Gminy Wałbrzych za zajęcie X miejsca w ogólnopolskim rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA. Fot. użyczona / UM Wałbrzych

Tematy: 


Wałbrzych znalazł się w gronie dziesięciu miast na prawach powiatu nagrodzonych w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego “Wspólnota”. Nasze miasto znalazło się w gronie laureatów w dziale “Wydatki Inwestycyjne Samorządów 2017”. W tej kategorii zostały podsumowane wydatki na inwestycje w miastach w latach 2014 – 2016, a tak wysokie miejsce potwierdza dobre tempo rozwoju Wałbrzycha.

– Zostaliśmy dostrzeżeni i wyróżnieni na arenie ogólnopolskiej. – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha – To znak że w Wałbrzychu poziom rozwoju i wydatków na inwestycje jest utrzymywany na dobrym poziomie, a przecież realizowane inwestycje mają służyć przede wszystkim mieszkańcom i wpływać na ich komfort życia. Budowa Aqua Zdroju i Starej Kopalni to dla naszego miasta ogromny wysiłek, ale stoimy przed jeszcze większym wyzwaniem jakim jest obwodnica zachodnia. To będzie największa inwestycja w powojennej historii naszego miasta i wierzę że jej wykonanie będzie oznaczać dla całego regionu nowe otwarcie i znacząco zwiększy dostępność komunikacyjną.

– Muszę w tym miejscu także podkreślić ogromne kwoty przeznaczone na modernizację transportu publicznego, drogi i komunikację, wielkie nakłady na remont infrastruktury szkolnej i sportowej oraz budowę nowych mieszkań, przedszkoli i żłobków. – dodaje prezydent. 

REKLAMA

Nagrody zostały wręczone podczas XV Samorządowego Forum Kapitału i Finansów, które odbyło się w dniach 5–6 października 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 października 2017 15:51
`