Wałbrzych. Kurier okradał paczki. Skradzionych fantów sam używał

20 września 2022 12:19. fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Wałbrzyska policja zatrzymała 26-latka zatrudnionego w jednej z firm kurierskich działających na terenie miasta. Mężczyzna wykorzystywał nieuwagę współpracowników i zabierał przeznaczone dla nich do dostarczenia paczki. Wykradał z nich wartościowe przedmioty i sam ich później używał.

Mężczyzna był na tyle pewny siebie, że jak informuje policja, pewnego dnia przyszedł na teren firmy w markowych okularach, które wcześniej zniknęły z jednej z paczek.

Pracownik firmy kurierskiej zrobił sobie z tego procederu stałe źródło utrzymania. Przez kilka tygodni przychodząc do pracy wykradał innym kurierom paczki, które w ten sposób nie trafiły do klientów. Znajdujące się w nich ubrania oraz przedmioty codziennego użytku były natomiast użytkowane przez 26-latka – informuje policja.

REKLAMA

26-latka zatrzymano w Starych Bogaczowicach. Mężczyzna oddał byłemu pracodawcy skradzione przedmioty, wśród, których były buty, spodnie czy kurtka. Straty oszacowano wstępnie na blisko pięć tysięcy złotych.

Podejrzany podczas czynności procesowych przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw i stanie teraz przed sądem. Za kradzieże grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5 – informuje policja.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 września 2022 12:19
`