Wałbrzych. Księgowe ze szpitala Sokołowskiego na kwarantannie. U jednej z pracownic wykryto koronawirusa

25 maja 2020 11:56. Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Po tym, jak badanie na obecność koronawirusa dało pozytywny wynik u jednej z pracownic Specjalistycznego Szpitala imienia doktora Alfreda Sokołowskiego na kwarantannę skierowano osiem osób. W placówce wciąż nie działa neurochirurgia, której działalność zawieszono kilka tygodni temu także z powodu zakażenia koronawirusem.

W szpitalu w Wałbrzychu przebywa obecnie 43 pacjentów, w tym 29 osób z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa.

Placówka wznowiła właśnie przyjęcia na planowane zabiegi. Pracownicy szpitala kontaktują się z osobami, które w pierwszej kolejności powinny trafić pod opiekę lekarzy. Każdy pacjent zgłasza się do punktów wstępnej kwalifikacji, które znajdują się w kontenerach postawionych przed szpitalem.

Tam przechodzi badanie w kierunku koronawirusa. Po badaniu i wypełnieniu specjalnej ankiety, pacjent wraca do domu, gdzie w izolacji ma czekać na wynik. Gdy uzyskany zostanie negatywny wynik, pacjent po konsultacji z lekarzami jest dopiero przyjmowany na oddział.

Przypomnijmy, planowe przyjęcia wstrzymano kilka tygodni temu w związku z epidemią koronawirusa. Pacjenci, którzy są ponownie przyjmowani na zabiegi muszą się liczyć z opóźnieniami. Jak udało nam się dowiedzieć, nie wszyscy decydują się jednak na przejście planowanej operacji czy zabiegu. Część chce odroczyć jeszcze termin, oczywiście takie decyzje są podejmowane po konsultacjach z lekarzami.

Komentarze

Dodano: 25 maja 2020 11:56
Pozostałe informacje
© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015