Dodano: 29 października 2020 07:16

Wałbrzych. Krok od tragedii. 60-latek doprowadził do pożaru. Miał 3 promile alkoholu w organizmie

Tematy: 


Do pożaru w kamienicy przy ulicy Niepodległości doszło w niedzielę przed południem. Jak informuje policja, w tej sprawie zatrzymano 60-latka, który doprowadził do pożaru w swoim mieszkaniu, a tym samym naraził innych lokatorów. Mężczyzna był pijany. Grozi mu kara do ośmiu lat więzienia.

Ogień pojawił się w budynku przed południem. Służby otrzymały zgłoszenie o dymie wydobywającym się z jednego z mieszkań. Na miejscu pojawiło się kilka jednostek straży pożarnej. Strażakom szybko udało się opanować pożar. Z budynku ewakuowano pięć osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Okazało się, że ogień zajął jedynie wersalkę i telewizor w jednym z mieszkań. Zatrzymano tam pijanego mężczyznę. Badanie wykazało blisko trzy promile alkoholu w jego organizmie. Po wytrzeźwieniu mężczyzna nie pamiętał co się wydarzyło. Najprawdopodobniej do pożaru doprowadził niedopałek papierosa.

Za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa w postaci pożaru, który zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach 60-latkowi grozi kara do 8 lat więzienia. Wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny.

Wałbrzych. Pożar na Niepodległości fot. Dziennik Wałbrzych

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015