Wałbrzych. Koronawirus w policji. 9 chorych, ponad 40 ujemnych wyników

4 maja 2020 11:19. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Ponad pięćdziesiąt testów wykonano przed majówką wśród policjantów pierwszego komisariatu w Wałbrzychu. To tam pojawiło się podejrzenie, że jeden z funkcjonariuszy może być nosicielem koronawirusa.

Przed majówką zlecono 52 testy u funkcjonariuszy „jedynki”. To tam już w ubiegłym tygodniu potwierdzono obecność koronawirusa u pięciu policjantów.

Zlecone w ostatnich dniach badania dały 45 negatywnych wyników, 3 pozytywne, a 4 wyszły błędnie, dlatego tych funkcjonariuszy skierowano na kwarantannę i badania będą powtórzone.

REKLAMA

Ostatecznie z pierwszego komisariatu policji choruje w tej chwili dziewięciu funkcjonariuszy. Chorzy czują się dobrze.

Osłabiony kadrowo komisariat pracuje normalnie. W ubiegłym tygodniu zdezynfekowano jego pomieszczenia. Mundurowych w razie potrzeby wspierają funkcjonariusze z innych jednostek, choć jak zapewnia rzecznik wałbrzyskiej policji, „jedynka” pracuje normalnie.

Jak informują służby marszałka województwa dolnośląskiego, w Specjalistycznym Szpitalu imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu na oddziale internistyczno-infekcyjnym przebywa obecnie 41 pacjentów. 32 osoby z wynikiem pozytywnym.

Liczba potwierdzonych przypadków w całej Polsce wzrosła dziś do 13 937. 683 osoby zmarły. 4095 wyzdrowiało.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 maja 2020 11:19
`