Wałbrzych. Kolejni pijani rowerzyści w rękach policji. Rekordzista miał ponad 2 promile

23 maja 2022 11:28. Wałbrzych. Kolejni pijani rowerzyści w rękach policji. Rekordzista miał ponad 2 promile fot. użyczona - Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Kolejni pijani rowerzyści zatrzymani przez wałbrzyską policję. Tylko sobotę wieczorem w ręce mundurowych wpadli dwaj cykliści. Jeden z mężczyzn miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Nie obyło się bez kar. Rowerzyści dostali mandaty od tysiąca do dwóch i pół tysiąca złotych.

Pierwszy z mężczyzn zatrzymany został 21 maja około godziny 19:00. 18-latek kontrolowany był na ul. Andersa w Wałbrzychu przez policjantów ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 0,3 promila alkoholu, dlatego do domu nie wrócił już jednośladem. Otrzymał także mandat karny w kwocie tysiąca złotych – informuje wałbrzyska policja.

Sobotniego rekordzistę zatrzymano po dwudziestej pierwszej. 39-latek jechał ulicą Niepodległości. Badanie wykazało 2,04 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna nie mógł jechać już dalej. Przyjął także mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Przy tej okazji policja po raz kolejny apeluje do rowerzystów o rozwagę.

REKLAMA

Nieodpowiedzialnym kierującym rowerami przypominamy, że kontrola drogowa nie musi zakończyć się na mandacie karnym. W przypadku skierowania przez funkcjonariuszy wniosku do sądu, ten może zastosować karę aresztu, zakaz kierowania jednośladami, a także dużo wyższą grzywnę. Pamiętajmy również, że jako rowerzyści jesteśmy niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i każdy – nawet niegroźnie wyglądający wpadek – może zakończyć się poważnym kalectwem, a nawet śmiercią – przypomina policja.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 maja 2022 11:28
`