Dodano: 8 maja 2024 08:41

Wałbrzych. Kolejni kierowcy tracą prawo jazdy na ulicy Uczniowskiej. Są też wysokie mandaty

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W niedzielę ulicą Uczniowską na ograniczeniu do 50 kilometrów ponad 100 kilometrów na godzinę jechała mieszkanka Bielawy. Wczoraj wpadł mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, który także jechał ponad 100 kilometrów na godzinę na ograniczeniu do 50. Oboje na najbliższe miesiące stracili prawo jazdy.

W niedzielę drogówka zatrzymała 44-letnią mieszkankę Bielawy, która na ulicy Uczniowskiej pędziła 111 kilometrów na godzinę na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 kilometrów na godzinę. Kobieta straciła prawo jazdy, dostała mandat w wysokości dwóch tysięcy złotych i 14 punktów karnych. Kolejny kierowca wpadł wczoraj.

Kilka minut przed godzina 12:00 policjanci ruchu drogowego z wałbrzyskiej grupy „Speed” zmierzyli prędkość jadącego z nadmierną prędkością przez Szczawienko samochodu osobowego i ostatecznie zatrzymali kierującego pojazdem do kontroli drogowej. 34-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 65 km/h. Dzięki interwencji funkcjonariuszy mężczyzna utracił uprawnienia do kierowania pojazdami i został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 tysięcy złotych i 14 punktami karnymi – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

REKLAMA

Policjanci przypominają, że na podstawie przepisów Kodeksu drogowego podczas kontroli drogowej zatrzymają prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Pokwitowanie takie uprawnia do kierowania pojazdem w okresie 24 godzin od chwili zatrzymania, a w przypadku wydania prawa jazdy przez państwo inne niż Polska w okresie 72 godzin.

Wałbrzych. Kolejni kierowcy tracą prawo jazdy na ulicy Uczniowskiej. Są też wysokie mandaty fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Wałbrzych. Kolejni kierowcy tracą prawo jazdy na ulicy Uczniowskiej. Są też wysokie mandaty fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także