Wałbrzych. Kolejna seniorka padła ofiarą oszustów. Kobieta straciła 40 tysięcy złotych

30 maja 2023 07:02. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Tematy: 


W piątek przestępcy zaatakowali na wałbrzyskim Podzamczu. Ofiarą oszustów padła 78-letnia wałbrzyszanka, która uwierzyła w ich historię i przekazała wskazanej w rozmowie kobiecie sporą sumę pieniędzy. – Seniorka była przekonana, że jest w niebezpieczeństwie, a rozmówcy podający się za policjanta i prokuratora chcą jej pomóc w zabezpieczeniu należących do niej 40 tysięcy złotych – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Telefon 78-latki zadzwonił w piątek po godzinie czternastej. Mężczyzna podał się za policjanta i poinformował mieszkankę Podzamcza, że na poczcie wydawane są fałszywe pieniądze i jeżeli takie posiada, to powinna przekazać policjantom, by ci je sprawdzili.

Informację taką potwierdził kobiecie chwilę później w rozmowie kolejny mężczyzna podający się za prokuratora i nakazał wydanie gotówki kobiecie, która przyjdzie ją odebrać – informuje wałbrzyska policja.

REKLAMA

Seniorka przyznała, że dużą część oszczędności ma w domu i zgodziła się je przekazać. Kobieta spakowała, co miała, czyli ponad 40 tysięcy złotych. Była przekonana, że chroni swoje pieniądze, gdy w rzeczywistości było zupełnie inaczej.

Przypomnijmy, kilka dni temu informowaliśmy o mieszkance Podzamcza, która także padła ofiarą oszustów. Ta kobieta straciła 30 tysięcy złotych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 maja 2023 07:02
`