Dodano: 7 marca 2024 07:00

Wałbrzych. KO przedstawiła kandydatów do Sejmiku. To tam są dzielone największe pieniądze

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Alina Szełemej otwiera listę kandydatów z regionu wałbrzyskiego do Sejmiku Województwa. Większość z nich została zaprezentowana dziennikarzom podczas konferencji prasowej w Wałbrzychu.

Lista składa się w zdecydowanej większości z byłych parlamentarzystów oraz aktualnych i byłych samorządowców. Na czele listy znajduje się pochodząca z Wałbrzycha Alina Szełemej. Szef dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej, Michał Jaros, zapewnia, że zbieżność nazwisk z prezydentem Wałbrzycha nie miała wpływu na ustalanie listy, a sama Szełemej podkreśla swoje wieloletnie doświadczenie:

Cztery kadencje – wydaje mi się, że to dość duże doświadczenie, którego postaram się użyć w pracach sejmikowych. Bardzo bym chciała walczyć o to, aby Wałbrzych był silniejszy we Wrocławiu, aby fundusze unijne, które były różnie rozdzielane, a także środki finansowe z budżetu województwa dolnośląskiego, były przydzielane sprawiedliwie i aby jak największa ich ilość trafiała właśnie do naszego regionu – mówi Alina Szełemej, obecna radna Rady Miejskiej w Wałbrzychu.

REKLAMA

Jak stwierdził Michał Jaros, Koalicja Obywatelska chce w Sejmiku Województwa zapewnić równych szans dla wszystkich gmin, szczególnie w kwestii podziału i dysponowania środkami europejskimi:

Chcemy dla Dolnego Śląska równych szans dla każdego – zarówno dla mieszkańców, jak i dla samorządów. Nie może być tak, że środki trafiają tylko w jednym kierunku, że są rozdzielane z centralnych pieniędzy wyłącznie za sugestią jednego ministra, który nawet na Dolnym Śląsku nie mieszka i stąd nie pochodzi, a jedynie tutaj kandydował i zdobył mandat – mówi Michał Jaros.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego wybierzemy 36 radnych, którzy między sobą wybiorą zarząd i marszałka województwa.

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także