Dodano: 24 września 2020 09:25

Wałbrzych. Kilkaset kontroli policji dotyczących noszenia maseczek

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Policyjne kontrole dotyczące obowiązku zasłaniania ust i nosa rozpoczęły się ponad miesiąc temu. Funkcjonariusze przede wszystkim uczestniczą w kontrolach prowadzonych wspólnie z pracownikami sanepidu. Często sami podejmują jednak tego typu interwencje. W ciągu miesiąca było ich kilkaset.

To jest w stałych naszych zadaniach. Także nie musi to być kontrola z pracownikiem służby sanitarnej. Również policjanci sami patrolując ulice podejmują takie czynności. Są także wzywani na interwencje – mówi Agnieszka Głowacka-Kijek z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Kontrolowane są te miejsca, w których istnieje obowiązek zasłaniania ust i nosa. Chodzi głównie o sklepy czy urzędy.

REKLAMA

Mieszkańcy w większości są pouczani przez policjantów. Takich pouczeń było blisko siedemset. Były skrajne przypadki, gdzie policja nałożyła mandat karny, ale osoba musiała się wykazać rażącym, lekceważącym stosunkiem do obowiązujących obostrzeń – dodaje Głowacka-Kijek.

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 974 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażeniem koronawirusa. To drugi, rekordowy wynik od początku pandemii. Do tej pory odnotowano ponad 81 tysięcy zakażeń. Zmarły 2344 osoby.

W Wałbrzychu można trafić na banery zachęcające do noszenia maseczek  fot. Dziennik Wałbrzych

W Wałbrzychu można trafić na banery zachęcające do noszenia maseczek  fot. Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także