Wałbrzych. Kierowcy rozmawiający przez komórki pod lupą policji. Dziś akcja „Telefon”

23 sierpnia 2023 08:44. Wałbrzych. Kierowcy rozmawiający przez komórki pod lupą policji. Dziś akcja „Telefon”

Tematy: 


Od rana wałbrzyska drogówka prowadzi akcję pod nazwą „Telefon”. Funkcjonariusze przyglądają się kierowcom i egzekwują zakaz korzystania w trakcie jazdy telefonów komórkowych, które wymagają trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

– W związku z prowadzoną akcję pamiętajmy, że korzystanie z telefonu nie dotyczy tylko rozmów głosowych, ale także pisania smsów, czy przeglądania stron internetowych – przypomina wałbrzyska policja.

Mundurowi podkreślają, że zerkając na telefon, odrywając wzrok od drogi na kilka sekund, możemy w tym czasie przejechać co najmniej kilkadziesiąt metrów. W tym czasie możemy stworzyć realne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, a w konsekwencji doprowadzić do wypadku.

REKLAMA

Kierowcy, którzy w czasie jazdy chcą korzystać z telefonu, powinni korzystać z zestawu głośnomówiącego lub słuchawkowego.

Za korzystanie z telefonu w czasie jazdy niezgodnie z prawem, czyli w sytuacji, gdy trzymamy telefon w ręku, grożą mandat w wysokości 500 złotych i 12 punktów karnych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 sierpnia 2023 08:44
`