Wałbrzych. Kierowca audi odjechał z miejsca wypadku. Policja szuka świadków

26 października 2021 09:20. Policjanci drogówki fot. ilustracyjne / Jacek Zych

Okoliczności wypadku, do którego doszło 20 marca na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Głównej wyjaśnia wałbrzyska policja. Mundurowi szukają świadków tego zdarzenia. Z ustaleń wynika, że kierowca audi w kolorze butelkowej zieleni wjechał w tył osobowego suzuki. To auto uderzyło następnie w motorowerzystę, który trafił do szpitala. Sprawca, czyli kierowca Audi odjechał z miejsca wypadku.

Do wypadku doszło 20 marca tego roku koło godziny osiemnastej.

Nieustalony kierujący pojazdem marki audi w kolorze butelkowej zieleni naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze uderzył w tył samochodu osobowego suzuki, który ustępował w tym momencie pierwszeństwa przejazdu, w następstwie czego samochód suzuki siłą bezwładności uderzył w jadącego z przeciwnego kierunku motorowerzystę – informuje policja.

REKLAMA

Motorowerzysta trafił do szpitala, a kierowca audi przed przyjazdem policji odjechał z miejsca wypadku.

Z relacji uczestników i świadków wypadku wynika, że audi kierował wysoki mężczyzna w wieku około 40 – 45 lat. Sprawca miał jasne bądź siwe włosy.

Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości tego mężczyzny.

W powyższej sprawie prosimy kontaktować się z prowadzącym funkcjonariuszami pionu dochodzeniowo-śledczego pod numerami telefonów 47 87 51 381, 47 87 51 210 (w dni robocze w godzinach od 7:30 do 15:30) lub całodobowo pod numerem telefonu dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu 47 87 512 34 – apelują mundurowi.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 października 2021 09:20
`