Wałbrzych. Kiepska jakość powietrza. W Jedlinie-Zdroju też nie najlepiej

23 listopada 2022 21:37. Infografika. Mapa Airly / dym z kominów nad Wałbrzychem. Fot. DAI

O złej jakości powietrza, zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju indeksami, informuje strona Inspekcji Ochrony Środowiska. Czujnik w Wałbrzychu umieszczony jest przy ulicy Wysockiego. W Jedlinie-Zdroju jakość powietrza jest bardzo zła. Tam czujnik umieszczony jest na ulicy Piastowskiej.

Dane pobrane ze strony Inspekcji Ochrony Środowiska prezentowane są także w popularnej aplikacji airly.org. Serwis wskazuje w Wałbrzychu na przekroczenie dobowej zawartości w powietrzu pyłu PM10. Pomiar mówi o 149 µg/m³, gdy tymczasem norma dobowa zgodnie z wytycznymi WHO to 45 µg/m³.

O bardzo dużym zanieczyszczeniu powietrza serwis informuje w Jedlinie-Zdroju. Tam przekroczone są wskaźniki dotyczące nie tylko pyłu PM10, ale także pyłu PM2.5. W przypadku tego drugiego portal wskazuje na wartość 132 µg/m³, gdy tymczasem dobowa norma zgodnie z wytycznymi WHO to 15 µg/m³. Jak informuje portal, norma jest przekroczona zatem o ponad 800 procent!

REKLAMA

Nieco lepiej wygląda sytuacja w Szczawnie-Zdroju. Tu czujnik wskazuje na słabą jakość powietrza, ale lepszą niż w Wałbrzychu czy Jedlinie-Zdroju. Tu przekroczone są normy dla pyłów PM 10 i PM 2.5.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 listopada 2022 21:37
`