Wałbrzych. Kiepska jakość powietrza. W Jedlinie-Zdroju też nie najlepiej

23 listopada 2022 21:37. Infografika. Mapa Airly / dym z kominów nad Wałbrzychem. Fot. DAI

O złej jakości powietrza, zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju indeksami, informuje strona Inspekcji Ochrony Środowiska. Czujnik w Wałbrzychu umieszczony jest przy ulicy Wysockiego. W Jedlinie-Zdroju jakość powietrza jest bardzo zła. Tam czujnik umieszczony jest na ulicy Piastowskiej.

Dane pobrane ze strony Inspekcji Ochrony Środowiska prezentowane są także w popularnej aplikacji airly.org. Serwis wskazuje w Wałbrzychu na przekroczenie dobowej zawartości w powietrzu pyłu PM10. Pomiar mówi o 149 µg/m³, gdy tymczasem norma dobowa zgodnie z wytycznymi WHO to 45 µg/m³.

O bardzo dużym zanieczyszczeniu powietrza serwis informuje w Jedlinie-Zdroju. Tam przekroczone są wskaźniki dotyczące nie tylko pyłu PM10, ale także pyłu PM2.5. W przypadku tego drugiego portal wskazuje na wartość 132 µg/m³, gdy tymczasem dobowa norma zgodnie z wytycznymi WHO to 15 µg/m³. Jak informuje portal, norma jest przekroczona zatem o ponad 800 procent!

Nieco lepiej wygląda sytuacja w Szczawnie-Zdroju. Tu czujnik wskazuje na słabą jakość powietrza, ale lepszą niż w Wałbrzychu czy Jedlinie-Zdroju. Tu przekroczone są normy dla pyłów PM 10 i PM 2.5.

 

Dodano: 23 listopada 2022 21:37
.
 • Dag pisze:

  Zasadnicze pytanie. Czy lodowisko funkcjonuje w Jedlinie przy tego typu pomiarach?

 • Cudak pisze:

  No cóż; ludzie naszego regionu,posłuchali widocznie ;eksperta od wszystkiego,nijakiego ;Brylanta; i efekt gotowy.Cud,że jeszcze oponami nie palą;choć co niektórzy już to robią.

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `