Dodano: 19 marca 2024 12:22

Karta Mieszkańca „Kocham Wałbrzych”. Zdradzamy szczegóły!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Do tej pory słyszeliśmy jedynie zapowiedzi dotyczące karty mieszkańca „Kocham Wałbrzych”. Dziś wałbrzyski urząd przekazał pierwsze konkretne informacje dotyczące zniżek, które mają być oferowane mieszkańcom. Karta w formie wirtualnej, specjalnej aplikacji, zacznie działać 2 kwietnia. Dwa tygodnie później ma być wydawana w formie tradycyjnej.

Przypomnijmy, system ma wprowadzić firma wyłoniona w przetargu. Operacja ma kosztować ponad osiemdziesiąt tysięcy złotych. Firma, która wygrała przetarg, wprowadzała już podobny system w innych gminach w kraju.

Karta mieszkańca ma zachęcić mieszkańców do tego, by płacili podatki w mieście. Z drugiej strony miasto liczy, że pomoże to w promocji miejskiej oferty. Miasto liczy, że swoją ofertę ze zniżkami zgłoszą także przedsiębiorcy działający w Wałbrzychu.

REKLAMA

Dziś zaprezentowano wzór karty. Na blankiecie oprócz imienia i nazwiska ma pojawić się zdjęcie właściciela karty. Od drugiego kwietnia będzie możliwe uzyskanie wirtualnej karty – specjalnej aplikacji. Dwa tygodnie później ma być wydawana już tradycyjna, plastikowa karta. Karty można stosować wymiennie.

By wyrobić kartę, mieszkaniec będzie musiał wejść na stronę www.karta.walbrzych.eu lub pobrać bezpłatną aplikację „Karta Mieszkańca Kocham Wałbrzych”. By to zrobić, mieszkaniec będzie potrzebował zeznania PIT za poprzednik rok i zdjęcia. Potrzebny będzie także skan dowodu, wspomnianego PIT, tu chodzi o pierwszą stronę, i UPO.

Na jakie korzyści mogą liczyć posiadacze karty?

Pierwszymi partnerami programu będą: Aqua-Zdrój, Zamek Książ, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, BWA, Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, Palmiarnia, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

20 procentowa zniżka na zakup biletów będzie obowiązywać do wszystkich wspomnianych wydarzeń. Raz do roku będzie wstęp za darmo – z wyjątkiem imprez specjalnych.

Miasto liczy na udział przedsiębiorców w projekcie, ale zaznacza, że oczekuje w zamian co najmniej 10-procentowej zniżki na oferowane usługi.

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także