Dodano: 13 kwietnia 2024 09:24

Wałbrzych. Jechał mając blisko 2,5 promila. Musi się liczyć z konfiskatą auta

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mężczyznę, który jechał po alkoholu w piątek z samego rana na Piaskowej Górze zatrzymali policjanci. Badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy mężczyzny. Samochód należący do mieszkańca Wałbrzycha trafił na policyjny parking.

Tym razem to patrol złożony z dzielnicowych pierwszego komisariatu, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta, wyeliminował w piątek tuż przed godziną szóstą z ruchu kolejnego kierowcę, który prowadził swój pojazd w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został skontrolowany na ul. Prostopadłej w Wałbrzychu. Wydmuchał dokładnie 2,44 promila alkoholu. Jako że pojazd był jego własnością, musi się teraz liczyć z jego konfiskatą – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Mundurowi przypominają, że za jazdę po alkoholu grożą wysokie kary.

REKLAMA

Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 3. W niektórych przypadkach należy się także liczyć z przepadkiem samochodu lub jego równowartości – zwraca uwagę policja.

Wałbrzych. Jechał mając blisko 2,5 promila. Musi się liczyć z konfiskatą auta fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Wałbrzych. Jechał mając blisko 2,5 promila. Musi się liczyć z konfiskatą auta fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także