Wałbrzych. Internauci bezlitośni dla miasta w sprawie odśnieżania dróg. Wiedzieliście pługi?

18 stycznia 2021 11:53. Ulica Wrocławska zimą. Wałbrzych, 03.01.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Kilkaset komentarzy pojawiło się pod naszymi tekstami o trudnej sytuacji na drogach w miniony piątek. Czytelnicy pisali o fatalnych warunkach, a winą za stan dróg obarczali miasto i służby odpowiedzialne za odśnieżanie. Kierowcy zwracali uwagę, że w czasie, gdy na drogach w Wałbrzychu był lód i śnieg, służby na trasach w okolicach Strugi, Lubomina czy Świebodzic były już w stanie doprowadzić jezdnię do należytego stanu. Wy widzieliście pług na drogach?

Piątkowe, kilkudziesięciominutowe opady śniegu sparaliżowały ruch w Wałbrzychu. Korek ciągnął się przez całe miasto, ulicami w ciągu drogi krajowej numer 35. Utknęli także kierowcy próbujący wjechać na krajową 35.

Internauci komentowali, że zima ponownie zaskoczyła drogowców, a służby nie radzą sobie z utrzymaniem dróg. Wskazywali, że na wielu drogach poza miastem sytuację udało się szybko opanować.

REKLAMA

Pojawiały się także głosy mówiące o tym, że śnieg i lód na drogach o tej porze roku to nic nadzwyczajnego. Zwracali jednak uwagę na fakt, że faktycznie na drogach nie widzieli w tym czasie służb odpowiedzialnych za utrzymanie dróg.

Do sprawy w weekend na opublikowanym na portalu społecznościowym filmie odniósł się prezydent Wałbrzycha.

Widać wyraźnie, że mamy zimę w zimie. To mało oryginalne, że w styczniu jest zimno i pada śnieg. Właściwie nie powinniśmy się dziwić, szczególnie biorąc pod uwagę, że miniony rok, 2020 był najgorętszym  w historii notowanym na świecie – mówi Roman Szełemej.

Prezydent podkreślił, że w Wałbrzychu pojawiły się ogromne opady śniegu i poprosił o wyrozumiałość i cierpliwość.

Odśnieżanie jest prowadzone cały czas, ciągle, niemniej, zwyczajnie tego śniegu sypie się bardzo dużo. Nasze ulice są wyjątkowo trudne do utrzymania w dobrej kondycji zimowej, dlatego, że są od dużym nachyleniu, więc mamy trochę kłopotów – dodaje prezydent Wałbrzycha.

Roman Szełemej zapewnił, że przez weekend służby nadrobią zaległości. Czy tak się stało? To pozostawiamy do Państwa oceny. Jednocześnie szukamy pracujących na mieście pługów. Widziałeś taki sprzęt na drodze? Daj nam znać.

Z naszych informacji wynika, że od piątku do dziś na drogach Wałbrzycha i powiatu doszło do 35 kolizji, z czego do 15 z nich w piątek. Dzisiaj z rana odnotowano już 5 kolizji.

O sprawę zimowego utrzymania dróg będziemy pytać także odpowiedzialny za to Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 stycznia 2021 11:53
`