Wałbrzych i Szczawno w nowej siatce połączeń Flixbusa

4 lipca 2018 16:34. Pasażerowie wsiadający do autokaru Flixbusa. Źródło: Flixbus

Tematy: 


Wałbrzych, Świdnica i Szczawno-Zdrój znalazły się w ogłoszonej wczoraj nowej siatce połączeń niemieckiego przewoźnika FlixBus, który w grudniu 2017 przejął Polskiego Busa. Już za około dwa miesiące uruchomione zostanie bezpośrednie połączenie z Warszawą.

Nowa siatka połączeń FlixBusa opiera się na idei centrów przesiadkowych w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu. Stąd pasażerowie w ramach jednego biletu będą mogli przesiąść się i udać w dalszą podróż do wielu miast Polski czy Europy. Idea ta uwzględnia też włączanie do siatki przystanków na lotniskach. W polskiej siatce połączeń znajdą się nowe przystanki na lotniskach w Modlinie (Warszawa), Balicach (k. Krakowa) i Pyrzowicach (k. Katowic), a także w Wiedniu (Flughafen Wien). W marcu tego roku FlixBus włączył już do swojej siatki przystanek na lotnisku we Wrocławiu.

Nowa siatka połączeń przewoźnika obejmie łącznie co najmniej 130 destynacji w ramach ponad 40 krajowych i międzynarodowych tras. Znajdą się w niej także małe miejscowości, dotychczas słabo skomunikowane, jak np. Świdnica, Wałbrzych czy Szczawno-Zdrój. – mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska. – Nowe połączenia FlixBusa w Polsce będzie realizować 18 lokalnych partnerów autobusowych. Tylko w tym roku, autokary w barwach FlixBusa pokonają w Polsce około 30 milionów kilometrów.

REKLAMA

Wciąż nie wiadomo, kiedy do Wałbrzycha przyjadą pierwsze autobusy Fixbusa i jak gęsty będzie rozkład jazdy . Michał Leman uzależnia to od tempa uzyskiwania zezwoleń transportowych.

Screen facebook flixbus.

Nowa siatka połączeń Flixbusa. Źródło: Flixbus.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 lipca 2018 16:34
`