Dodano: 20 sierpnia 2020 14:25

Wałbrzych. Hołownia na sesji zagrzewał do walki z plastikiem

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Jeszcze kilka tygodni temu kandydował na stanowisko Prezydenta RP, dziś jest liderem ruchu Polska2050. Na sesji rady miejskiej w Wałbrzychu pojawił się Szymon Hołownia. Gość specjalny chwalił miasto za walkę z plastikiem i zachęcał do podejmowania dalszych decyzji w tej sprawie. Dziękował także za inspirację dla całej Polski i zapewniał, że wiele osób kibicuje staraniom Wałbrzycha.

Szymon Hołownia podkreślał, że decyzje podejmowane przez Wałbrzych są ważne i unikatowe w skali kraju.

To jest przykład dla wielu samorządów, aby odważyły się, aby zgodnie z zasadą zapisaną w herbie miasta Gdańska, ale równie dobrze może być dewizą wałbrzyszan i powinna być dewizą nas wszystkich, „Bez zuchwałości, ale i bez lęku konsekwentnie realizować cele, które wykraczają poza horyzont kadencji, albo doraźnego interesu” – mówił w czasie sesji rady miejskiej Hołownia.

REKLAMA

Polityk przyznał w czasie swojego wystąpienia, że plastik to dobrodziejstwo, które ułatwia codzienne funkcjonowanie, ale jego największa zaleta jest jednocześnie jego największym przekleństwem, mowa o trwałości plastiku.

Musimy mieć świadomość tego, że każde opakowanie, które w naszych rękach żyje kilkanaście sekund, maksymalnie kilka godzin, zostanie z nami po tym czasie na setki lat. I pokolenia po pokoleniach naszych wnuków będą ponosiły konsekwencje tego, że trzymaliśmy przez minutę wodę w butelce – przekonywał Hołownia.

Gość dzisiejszej sesji rady miejskiej przekonywał, że walka z plastikiem to kwestia walki z nawykami. Zachęcał wałbrzyskich radnych by nie składali broni i nawet, jeżeli wojewoda ponownie uchyli te przepisy, dalej próbowali podejmować podobne decyzje.

Po wizycie na sesji rady miejskiej Szymon Hołownia nagrał także specjalny film, który opublikował na swoim profilu FB. Na nagraniu ponownie mówił o akcji „Stop Plastik”. Relację z Wałbrzycha miała już ponad 60 tysięcy wyświetleń. Nagranie znajdą Państwo poniżej.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także