Dodano: 22 września 2023 14:43

Wałbrzych. Gmina będzie samodzielnie odśnieżała miasto. Kupiła nowe auta za prawie 6 mln złotych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Nawet 50% kosztów może oszczędzić Wałbrzych na zimowym odśnieżaniu miasta. Wałbrzych kupił 6 nowych pługopiaskarek i wziął na siebie zadania związane z odśnieżaniem ulic miasta, rezygnując z usług firm zewnętrznych.

Kilka miesięcy temu gmina kupiła ponad 2 tysiące ton soli, po dość, jak powiedział prezydent Szełemej na briefingu prasowym poświęconym Akcji zima, atrakcyjnej cenie. Teraz miasto kupiło 6 nowych, wielofunkcyjnych pługopiaskarek. Samochody kosztowały 5.6 mln złotych netto. Jak podkreśla prezes MZUK trzy z sześciu zakupionych samochodów to auta wielofunkcyjne, które jesienią i wiosną będą wykorzystywane choćby do wywożenia liści czy zamiatania.

MZUK pracować ma teoretycznie 24 godziny na dobę – funkcjonować ma specjalny punkt dyspozytorski, który odbierać ma o każdej porze dnia i nocy informacje od służb, policji czy ITS. Dodatkowo – na wypadek ciężkiej zimy przezbrojone zostaną na potrzeby odśnieżania dwa duże auta ciężarowe, oraz dwa ciągniki przygotowane do zasalania dróg.

REKLAMA

2 lata temu Wałbrzych podjął decyzję o samodzielnym odbieraniu odpadów z terenu miasta. Zdaniem prezydenta miasta pozwoliło to oszczędzić nawet trzy miliony złotych.

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także