Dodano: 16 lutego 2022 17:09

Wałbrzych. Gigantyczny rachunek za gaz dla Palmiarni. W ciągu roku opłata wzrosła pięciokrotnie!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Gigantyczną, opiewającą na ponad 340 tysięcy złotych fakturę za gaz zużyty w styczniu w Palmiarni opublikował na tt rzecznik wałbrzyskiego magistratu. Dla porównania Edward Szewczak opublikował także fakturę za styczeń ubiegłego roku, gdy faktura wyniosła blisko 65 tysięcy złotych, a zużycie gazu było większe.

To gigantyczny, ponad pięciokrotny wzrost. W styczniu ubiegłego roku Palmiarnia w Wałbrzychu zużyła blisko 45 tysięcy metrów sześciennych gazu. Za takie zużycie otrzymała fakturę opiewającą na blisko 65 tysięcy złotych.

W tym roku do ogrzewania Palmiarni zużyto ponad 41 tysięcy metrów sześciennych gazu, a faktura, którą otrzymało miasto opiewa na kwotę ponad 340 tysięcy złotych. Miasto musi zapłacić nieco mniej, bo 220 tysięcy złotych. Wynika to z faktu, że wcześniej opłacono blisko 120 tysięcy złotych na faktury prognozowane.

REKLAMA

Źródło; TT Edward Szewczak

Źródło; TT Edward Szewczak

Źródło; TT Edward Szewczak

Palmiarnia w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także