Wałbrzych. Dzienne Punkty Wsparcia. Miasto ogłosi dziś listę miejsc, w których będzie można się ogrzać

24 października 2022 07:02. fot. pixabay.com

O tym, że w  Wałbrzychu powstaną takie miejsca prezydent miasta mówił już w sierpniu. Z szacunków urzędników wynika, że nawet piętnaście tysięcy mieszkańców Wałbrzycha może mieć w czasie nadchodzącej zimy problemy z ogrzewaniem swoich mieszkań. To do nich skierowany ma być specjalny program. Roman Szełemej zapowiadał powstanie ponad dwudziestu takich punktów. Dziś mamy poznać szczegóły programu.

Osoby, które mogą mieć problemy z ogrzewaniem tej zimy swoich mieszkań to seniorzy, osoby chore, bezrobotne czy słabo zarabiające. Jednym słowem wszyscy ci, których nie będzie stać, albo na opłacenie rachunków za ogrzewanie i energię, albo na zakup węgla.

Szczegóły programu mieliśmy poznać do końca września, a sam program miał ruszyć pierwszego października. Tak się jednak nie stało i można się domyślać, że program ruszy 1 listopada.

REKLAMA

Jednym z elementów programu, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ma być specjalna infolinia, na której będzie można zgłaszać osoby zagrożone wychłodzeniem czy niedogrzaniem mieszkań. Prezydent Wałbrzycha mówił o 26 punktach, w których takie osoby mogły by szukać schronienia i ciepła w czasie zimy.

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, w takim punkcie osoby potrzebujące, niezależnie od wieku, będą mogły spędzić tyle czasu, ile będą potrzebowały.

O pomoc w organizacji takich miejsc prezydent Wałbrzycha apelował do wolontariuszy, organizacji pozarządowych i rad wspólnot samorządowych.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 października 2022 07:02
`