Wałbrzych. Dzienne Punkty Wsparcia. Miasto ogłosi dziś listę miejsc, w których będzie można się ogrzać

24 października 2022 07:02. fot. pixabay.com

O tym, że w  Wałbrzychu powstaną takie miejsca prezydent miasta mówił już w sierpniu. Z szacunków urzędników wynika, że nawet piętnaście tysięcy mieszkańców Wałbrzycha może mieć w czasie nadchodzącej zimy problemy z ogrzewaniem swoich mieszkań. To do nich skierowany ma być specjalny program. Roman Szełemej zapowiadał powstanie ponad dwudziestu takich punktów. Dziś mamy poznać szczegóły programu.

Osoby, które mogą mieć problemy z ogrzewaniem tej zimy swoich mieszkań to seniorzy, osoby chore, bezrobotne czy słabo zarabiające. Jednym słowem wszyscy ci, których nie będzie stać, albo na opłacenie rachunków za ogrzewanie i energię, albo na zakup węgla.

Szczegóły programu mieliśmy poznać do końca września, a sam program miał ruszyć pierwszego października. Tak się jednak nie stało i można się domyślać, że program ruszy 1 listopada.

Jednym z elementów programu, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ma być specjalna infolinia, na której będzie można zgłaszać osoby zagrożone wychłodzeniem czy niedogrzaniem mieszkań. Prezydent Wałbrzycha mówił o 26 punktach, w których takie osoby mogły by szukać schronienia i ciepła w czasie zimy.

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, w takim punkcie osoby potrzebujące, niezależnie od wieku, będą mogły spędzić tyle czasu, ile będą potrzebowały.

O pomoc w organizacji takich miejsc prezydent Wałbrzycha apelował do wolontariuszy, organizacji pozarządowych i rad wspólnot samorządowych.

 

Dodano: 24 października 2022 07:02
.
 • Piotr pisze:

  Mój dziadek 85 lat. Mówi że nigdy nie przeżył czegoś takiego, żeby ludzie nie mieli czym grzać, żeby mista organizowały punkty ciepła dla ludzi. Co ten PiS zrobił z tą polska ?

 • Radek pisze:

  Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. W Niemczech od października minimalna pensja krajowa po przeliczeniu na polskie wynosi 9000 PLN bez potrąceń. Praca jest w różnych branżach. Uczcie się chociaż zupełnych podstaw języka. A nawet dla ludzi bez języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.

 • Pola pisze:

  zapraszam na Klonową tam na pewno będzie cieplutko

 • kata pisze:

  A nie wspombial pan o drozyznie..wiec ta placa minimalna na niewiele starcza

 • kata pisze:

  mam na mysle te place minimalna w Niemczech

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `