Dodano: 6 grudnia 2019 19:49

Wałbrzych. Dzieciaki z Sobięcina potrzebują pomocy. Wystarczy jedno kliknięcie, które nic nie kosztuje!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Masz szansę zrobić coś naprawdę dobrego. Zagłosuj na filmik o potrzebujących dzieciach i pomóż im wygrać potężne dofinansowanie. Już 4 razy się udało, a sprawa jest sprawdzona i w 100% uczciwa – apeluje na swojej stronie wałbrzyska Fundacja Edukacyjna imienia Siostry Garczyńskiej. Pomóc może każdy. Wystarczy jedno kliknięcie by oddać głos. Można to zrobić jednak tylko do niedzieli.

Sprawa jest sprawdzona, już czterokrotnie się udało – przekonują przedstawiciele niewielkiej fundacji działającej w wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin. Chodzi o międzynarodowy konkurs Project for Awesome. Uczestnicy przygotowują filmiki charytatywne i umieszczają je w internecie. Tam głosy oddają internauci. Konkurs trwa jednak tylko trzy dni. Zaczął się dziś o osiemnastej i potrwa do osiemnastej w niedzielę, i tylko w tym czasie można zagłosować.

To inicjatywa dwóch Amerykanów, Johna Greena, autora znanych powieści dla młodzieży i jego brata Hanka Greena. Autorzy filmików, które zajmą miejsca od pierwszego do dziesiątego otrzymają dwadzieścia pięć tysięcy złotych! Mniejszą kwotą nagradzane są także filmy na pozycjach od jedenastej do dwudziestej. To najczęściej około dziesięciu tysięcy złotych.

REKLAMA

Film, który reprezentuje fundację w tym roku został przygotowany przez jedną z wolontariuszek i opowiada o tym co dzieciom daje świetlica prowadzona przez fundację na Sobięcinie.

To kolejny edycja konkursu, w której uczestniczy fundacja. Siostra Daniela, jej szefowa, przypomina, że najwyższą pozycją, jaką udało się zająć organizacji z Wałbrzycha było czwarte miejsce. Ten wynik przełożył się na konkretne pieniądze. Fundacja zdobyła blisko 90 tysięcy złotych, to niemal tyle samo ile miasto przeznacza na utrzymanie świetlicy przez cały rok!

Zorganizowaliśmy dodatkowe zajęcia. Naukę gry na bębnach, naukę języka angielskiego, także zabraliśmy dzieci zimą na zimowisko w Zakopanem, a w czasie wakacji byliśmy dwa tygodnie na kolonii nad morzem – mówi siostra Daniela.

Szefowa fundacji przyznaje, że liczy się każdy głos, a głosować można wielokrotnie. Głosować można jednak tylko do niedzieli, do godziny siedemnastej.

Fundacja prowadzi na Sobięcinie świetlicę, z której korzystają dzieci z całej dzielnicy. Najważniejsze, by oddać głos trzeba wejść na tę stronę – http://www.projectforawesome.com/watch?v=uwx2MudxT5k.

fot. użyczone / Fundacja Edukacyjna im. S. Wandy Garczyńskiej

fot. użyczone / Fundacja Edukacyjna im. S. Wandy Garczyńskiej

fot. użyczone / Fundacja Edukacyjna im. S. Wandy Garczyńskiej

fot. użyczone / Fundacja Edukacyjna im. S. Wandy Garczyńskiej

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także