Dodano: 6 sierpnia 2021 14:00

Wałbrzych. Dyrektor szpitala zwolniona! Nie wywiązywała się z obowiązków – przekonuje urząd marszałkowski

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął decyzję o odwołaniu Pani Marioli Dudziak ze stanowiska dyrektora Specjalistycznego Szpitala im. Dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu – informuje Michał Nowakowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Dyrektor straciła stanowisko, bo nie wywiązywała się z obowiązków, czytamy w komunikacie.

Mariola Dudziak miała nie wywiązywać się z obowiązków dyrektora szpitala, nie wykonywać poleceń służbowych wydawanych przez Urząd Marszałkowski, nadzorujący szpital oraz wprowadzać w błąd dyrekcję Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego – czytamy w komunikacie.

Te działania zdaniem urzędników spowodowały, że szpital w Wałbrzychu stracił możliwość udziału w pilotażowym programie Centrum Zdrowia Psychicznego.

REKLAMA

Przystąpienie szpitala wojewódzkiego do programu pilotażu miało stanowić istotny element rozwoju ochrony zdrowia psychicznego w województwie oraz zapewnienia dolnośląskim pacjentom wielostronnego i skoordynowanego wsparcia lecznictwa psychiatrycznego i opieki społecznej. Obecnie nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie dąży się do usprawnienia systemu opieki psychiatrycznej, aby stała się dostępna blisko domu i jak najbardziej dostosowana do potrzeb pacjenta. Jednym z rozwiązań przyjętych w Polsce było stworzenie Pilotażu Centrów Zdrowia Psychicznego, który stanowi realizację Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego. Polega on na zwiększeniu opieki środowiskowej ograniczając konieczność hospitalizowania pacjentów. Centra Zdrowia Psychicznego udzielają kompleksowej i skoordynowanej pomocy osobom chorym psychicznie w warunkach stacjonarnych, dziennych, ambulatoryjnych oraz leczenia środowiskowego (domowego) – informuje UMWD w komunikacie prasowym.

Mariola Dudziak mimo licznych upomnień ze strony urzędu miała nie złożyć deklaracji uczestnictwa wałbrzyskiego szpitala w pilotażowym programie.

Dodatkowo, jak informuje rzecznik urzędu marszałkowskiego, w połowie lipca szefowa wałbrzyskiej placówki wprowadziła pracowników UMWD w błąd, informując, że taka deklaracja została złożona.

Niewywiązanie się z poleceń służbowych, brak podjęcia wskazanych działań oraz wprowadzenie w błąd dyrekcji Departamentu Zdrowia doprowadziły do całkowitej utraty zaufania Zarządu Województwa Dolnośląskiego względem Pani Marioli Dudziak. Mając na uwadze poważny charakter niedopełnienia obowiązków przez Panią Mariolę Dudziak Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął decyzję o odwołaniu jej ze stanowiska dyrektora Specjalistycznego Szpitala im. Dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu – czytamy w komunikacie.

Do czasu rozstrzygnięcia konkursu stanowisko dyrektora Specjalistycznego Szpitala imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu obejmie Adrianna Tomusiak, który do tej pory pełnił funkcję dyrektora w Zakładzie Lecznictwa Odwykowego dla Osób Uzależnionych od Alkoholu w Czarnym Borze.

Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także