Wałbrzych. Dwóch nastolatków chciało okraść kierowcę autobusu

27 lipca 2023 13:44. Autobusy komunikacji miejskiej w Wałbrzychu

Tematy: 


Dwóch młodych mężczyzn kilka dni temu usiłowało wykraść z jednego z autobusów komunikacji miejskiej kasetkę z pieniędzmi. Kierowca odparł atak złodziei, a zaskoczeni takim obrotem sprawy przestępcy po prostu uciekli z miejsca zdarzenia – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu. Ostatecznie 18-latka i 19-latka zatrzymano na Szczawienku.

Do próby kradzieży doszło w miniony piątek. Na jednym z przystanków przy ulicy Wrocławskiej do autobusu wsiadło dwóch młodych mężczyzn.

Obaj byli agresywni i w końcu ruszyli w kierunku na pokrzywdzonego, by ukraść znajdującą się przy kierownicy kasetkę z pieniędzmi, w której było około tysiąca złotych – informuje policja.

REKLAMA

Kierowca nie pozwolił jednak na kradzież, a młodzi mężczyźni uciekli. Sprawą zajęła się policja.

Zaskoczeni młodzi wałbrzyszanie trafili w ręce funkcjonariuszy wczoraj przed południem na terenie miejsca pracy na Szczawienku. W trakcie dalszych czynności procesowych obaj przyznali się do przestępstwa. Grozi im teraz kara pozbawienia wolności do lat 5. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 lipca 2023 13:44
`