Wałbrzych. Dwie nastolatki pobiły rówieśniczkę. Ofierze ukradły telefon

4 maja 2023 08:24. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali dwie dziewczyny w wieku 13 i 15 lat, które napadły na 14-letnią mieszkankę miasta. – Dziewczyny uderzając po twarzy i kopiąc po całym ciele doprowadziły młodą wałbrzyszankę do stanu bezbronności, a następnie ukradły jej telefon komórkowy – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

O sprawie policja poinformowała w czasie majówki. Do napadu miało dojść pod koniec kwietnia. 14-latka została zaatakowana na ulicy 1-go Maja. Rówieśniczki, między innymi 15-latka, którą dziewczyna znała, napadły ją, gdy ta wyszła z bloku, w którym mieszkała.

Sprawczyni uderzyła pokrzywdzoną kilkukrotnie w twarz, zaczęła ją szarpać, a następnie przewróciła na chodnik. Wtedy dołączyła się druga ze sprawczyń – 13-latka i razem zaczęły kopać pokrzywdzoną po całym ciele. W konsekwencji zabrały 14-latce telefon komórkowy i uciekły – informuje policja.

REKLAMA

Sprawą zajmie się sąd rodzinny. To decyzją tego sądu dwie nieletnie napastniczki trzy najbliższe miesiące spędzą w schronisku dla nieletnich.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 maja 2023 08:24
`