Dodano: 9 września 2020 09:23

Wałbrzych. Dwie klasy z „Energetyka” na zdalnym nauczaniu. W tle koronawirus

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

U jednego z rodziców dwóch uczniów z Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk” badanie na koronawirusa dało pozytywny wynik. Uczniowie uczęszczają do dwóch różnych klas. To te klasy zostały objęte zdalnym nauczaniem.

U żadnego z dzieci nie stwierdzono zarażenia koronawirusem. Tych dwóch uczniów też nie wykazuje żadnych objawów chorobowych – mówi wiceprezydent Wałbrzycha, Sylwia Bielawska.

Informację o tym, że badanie przesiewowe u jednego z rodziców dwóch uczniów z „Energetyka” dało wynik pozytywny wałbrzyski magistrat otrzymał wczoraj.

REKLAMA

Rodzic, zgodnie z procedurą, poinformował dyrekcję szkoły. Ta rozpoczęła wewnętrzne procedury. Uczniowie zostali natychmiast odizolowani, dwie klasy zwolniono do domu i powiadomiono służby sanitarne.

Sanepid na podstawie wywiadu epidemiologicznego podjął decyzję, że te dwie klasy będą miały nauczanie zdalne.

Uczniowie, którzy mieli kontakt z osobą (rodzicem przyp. red.), która zgłosiła, że ma koronawirusa to jest rodzeństwo, które chodzi do dwóch różnych klas. Trzech nauczycieli również zostało oddelegowanych i pozostaje do dyspozycji sanepidu – mówi Sylwia Bielawska, wiceprezydent Wałbrzycha.

W tej chwili nie wiadomo, jak długo uczniowie będą objęci zdalnym nauczaniem. Nie zostali poddani kwarantannie, a jedynie nadzorowi epidemiologicznemu.

Co ważne, jak udało nam się dowiedzieć, rodzic, który poinformował szkołę o pozytywnym wyniku badania nie ma objawów koronawirusa. Nie ma ich także żaden z uczniów.

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk". Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk”. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk". Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk”. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także