Dodano: 18 maja 2024 09:36

Wałbrzych. Duża inwestycja przy jednej ze szkół na Piaskowej Górze

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


3 miliony złotych będzie kosztowała przebudowa terenu przy szkole podstawowej nr 37 w Wałbrzychu. Stare podwórko i betonowy plac zamienią się tam w nowoczesny plac zabaw i nauki dla maluchów.

Szkoła, a właściwie zespół szkolno przedszkolny nr 7 w Wałbrzychu to typowa peerelowska tysiąclatka. Wokół niej jest trochę zieleni, trochę betonu ale przede wszystkim wszystko trąci już myszką. Za niebagatelne 3 miliony złotych powstać ma tam nowoczesny plac zabaw dla najmłodszych, łączący funkcje edukacyjne z – jak sama nazwa wskazuje – zabawą.

– Znikną te te zniszczone płyty betonowe. Powstaną tutaj dwie nawierzchnie poliuretanowe. Jedno to będzie boisko dla najmłodszych, drugi – teren do ćwiczeń, też dla dzieci najmłodszych. W tej części bliżej ogrodzenia powstanie ogród warzywny, w którym dzieci będą mogły rozwijać swoje umiejętności przyrodnicze, obok powstanie taki interaktywny plac zabaw. To będą urządzenia, na których będzie można grać, będzie można na nich liczyć. W dalszej części stary plac zabaw zostanie odnowiony i będzie na nim wykonana nowa nawierzchnia poliuretanowa. 

REKLAMA

– Do tej pory musieliśmy z naszymi przedszkolakami i uczniami klas 1-3 szukać takich miejsc w przestrzeni zewnętrznej szkoły. Korzystaliśmy z Parku Sybiraków i tych miejsc, które tam zlokalizowane. Bądź okolicznych placów zabaw. Cieszymy się teraz, jako cała społeczność szkolna, że taką możliwość będziemy mieć na terenie naszej szkoły. – powiedzieli kolejno Maciej Czajka z biura inwestycji Urzędu MIejskiego w wałbrzychu i dyrektor szkoły Ewa Gratzke.

Na wykonanie całości inwestycji, wartej 3 miliony złotych wykonawca, z którym umowę podpisano już w tym tygodniu ma 6 miesięcy. Na część urządzeń jakie mają stanąć na placu zabaw trzeba jednak czekać, budowlańcy deklarują więc rozpoczęcie prac mniej więcej w okresie wakacji.

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także