Wałbrzych. Drastyczne ograniczenia w pracy urzędu. Tylko pilne sprawy. Parkowanie w mieście darmowe. Unikajcie autobusów – apelują urzędnicy

16 marca 2020 15:01. Urząd Miejski w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Od jutra w wałbrzyskim magistracie będzie można załatwić tylko sprawy pilne po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub mailowym z odpowiednim biurem – informuje urząd. Dotyczy to wszystkich biur, także dowodów osobistych czy komunikacji.

Urzędnik po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub mailowym wyznaczy petentowi dzień i godzinę spotkania. Wizyty będą umawiane jedynie w nagłych przypadkach, które wymagają osobistego stawiennictwa w urzędzie. W innych przypadkach do urzędu nie wejdziemy.

Zmiany dotyczą wszystkich wydziałów wałbrzyskiego magistratu, także tych, co do których urzędnicy wcześniej informowali, że możliwość wejścia będzie, ale ograniczona.

REKLAMA

Urzędnicy apelują, by załatwienie wszystkich spraw odłożyć w czasie. Zakładają, że obecna sytuacja będzie traktowana jako siłą wyższa co wpłynie na wydłużenie terminów.

To jednak nie koniec zmian w funkcjonowaniu miasta. Od dzisiaj do odwołania w Wałbrzychu, na miejskich parkingach można parkować za darmo. Jednocześnie urzędnicy apelują o rezygnację z komunikacji miejskiej na rzecz własnych samochodów.

Od jutra autobusy będą kursować w dni robocze według sobotnich rozkładów jazdy.

W specjalnym filmie opublikowanym na portalu społecznościowym prezydent Wałbrzycha podziękował mieszkańcom miasta za stosowanie się do zaleceń służb.

Bardzo dziękuję za tę odpowiedzialność. Wałbrzyszanie zdają ten egzamin bardzo dobrze. Ze szczególną uwagą i szacunkiem chciałbym się odnieść do wszystkich moich koleżanek i kolegów, pracowników służby zdrowia, aptek, laboratoriów, szpitali, pogotowia, sanepidu. Wszyscy oni naprawdę spełniają swój obowiązek w sposób wyjątkowo należyty, pełen poświęcenia osobistego i odwagi – przyznaje Roman Szełemej.

Prezydent Wałbrzycha zaapelował także o to by każdy kontakt z lekarzem wynikał z rzeczywistej konieczności skorzystania z pomocy.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 marca 2020 15:01
`