Wałbrzych. Darmowa komunikacja miejska dla Ukraińców. Wystarczy paszport

28 lutego 2022 09:12. Wiecc poparcia dla Ukrainy. Wałbrzych. . fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Obywatele Ukrainy, którzy posiadają przy sobie paszport są zwolnieni z opłat za przejazdy komunikacją miejską w Wałbrzychu – informuje prezydent miasta. Choć przepisów jeszcze w tej sprawie nie ma, to jak zapewnia włodarz miasta wystarczy okazanie paszportu.

Podjąłem, podjęliśmy kilka decyzji, które mają ułatwić życie tym uchodźcom czy obywatelom Ukrainy, którzy są u nas. Jedną z takich decyzji, którą uzgodniłem z przedstawicielami rady miasta jest zwolnienie z opłat w komunikacji miejskiej, autobusowej, naszej tu w Wałbrzychu, obywateli Ukrainy, którzy przedstawią czy za okazaniem paszportu ukraińskiego – informuje w nagraniu opublikowany na FB prezydent Wałbrzycha.

Przepisów w tej sprawie jeszcze nie ma, prezydent Wałbrzycha zapewnia jednak, że darmowe przejazdy już obowiązują. W związku z faktem, że nie ma dokładnie sprecyzowanych zasad oferty wszystko wskazuje na to, że darmowych przejazdów mogą korzystać wszyscy Ukraińcy z ukraińskim paszportem, zarówno ci, którzy mieszkają w naszym mieście od dłuższego czasu, jak i ci, którzy przyjechali ostatnio.

REKLAMA

Wcześniej podobne decyzje w sprawie darmowego przejazdu wprowadziły władze Wrocławia i Koleje Dolnośląskie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 lutego 2022 09:12
`