Tematy: mariusz kacała rowery wałbrzych zdkium
Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!
Czy można z rowerem jechać autobusem? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców dolnośląskich miast. Problem nasila się w czasie wakacji. Jak to wygląda w Wałbrzychu?
To, czy i w jakich okolicznościach można przewozić rowery autobusem zależy od regulaminu, ustalanego indywidualnie przez każdego z przewoźników,. Nie ma centralnych zasad takiego podróżowania. Jak powiedział naszemu reporterowi Mariusz Kacała z Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu jak najbardziej, można przewozić rowery autobusem, pod pewnymi jednak warunkami.
– Aby przewieźć rower, pasażer ponosi odpowiedzialność za ten sprzęt. W tym sensie, że musi uważać na to, żeby nikogo tym rowerem nie pobrudzić, nie uszkodzić autobusu, zrobić miejsce dla innych pasażerów, żeby mogli swobodnie poruszać się w ciągach komunikacyjnych pojazdu. Zwykle też zalecamy i rekomendujemy, by rower był przewożony w środkowej części pojazdu, tam, gdzie jest przestrzeń dla wózków inwalidzkich dla wózków dziecięcych.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Tu ważna uwaga: w razie konieczności rower musi – i to jest warunek konieczny – ustąpić miejsca osobie na wózku czy matce z dzieckiem. W Wałbrzychu nie ma też specjalnych biletów na rower. Tu obowiązuje normalna opłata jak za dorosłego pasażera
– W tym przypadku wysokości 4,40 zł to jest równowartość ceny normalnego biletu 30 minutowego.
Na koniec bardzo ważna uwaga. W przypadku, kiedy nie ma tłoku, rower nie przeszkadza innym pasażerom, kierowca nie ma prawa odmówić przewozu. Jeśli taka sytuacja nastąpi, urzędnicy proszą o natychmiastowy sygnał.