Wałbrzych. Czterej mężczyźni zatrzymani w weekend z narkotykami. Mieli przy sobie marihuanę i amfetaminę

7 marca 2023 08:35. fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

W sumie policjanci zarekwirowali blisko dwieście porcji handlowych środków odurzających, głównie marihuany. Dodatkowo jeden z mężczyzn buł poszukiwany, bo unikał prac społecznych.

W piątek mężczyznę podejrzewanego o posiadanie narkotyków policjanci zatrzymali na ulicy Grota-Roweckiego. Ostatecznie 23-latek sam pokazał policjantom woreczek z narkotykami. Okazało się, że to niewielka ilość amfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków, grozi mu kara do trzech lat więzienia.

Tego samego dnia na Podgórzu policja zatrzymała 23-latka. U tego mężczyzny znaleziono niewielką ilość marihuany. Dodatkowo był on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, który odwiesił mu wyrok za wcześniejsze przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi więc w celi. Trafił już do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd przewieziony zostanie do jednego z zakładów karnych na terenie kraju.

REKLAMA

W niedzielę policjanci pojawili się w jednym z mieszkań w centrum Wałbrzycha. Mundurowi mieli informacje, że mogą tam być narkotyki. Mężczyzna, którego funkcjonariusze zastali w mieszkaniu dobrowolnie wydał woreczek ze sporą ilością marihuany.

Okazało się, że było to blisko 170 porcji handlowych tych narkotyków. 24-latek ostatnie godziny spędził za kratami celi wałbrzyskiej komendy. Usłyszał zarzut posiadania narkotyków. I grożą mu teraz trzy lata więzienia – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Czwartego mężczyznę zatrzymano na Sobięcinie. Przy 27-latku znaleziono zawiniątko z zielonym suszem. Po przebadaniu okazało się, że to marihuana.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 marca 2023 08:35
`