nasz news Wałbrzych. Czterech policjantów w kwarantannie

31 marca 2020 15:10. fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Czterech policjantów Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zostało tymczasowo odsuniętych od służby po tym, jak mieli kontakt z osobą mogącą być nosicielem koronawirusa. Do kontaktu miało dojść wczoraj w Boguszowie Gorcach. Przed południem policjanci wezwani zostali na interwencję do jednego z mieszkań. Tam zatrzymali mężczyznę, którego odstawili następnie do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Już po zakończeniu interwencji policjanci otrzymali zawiadomienie z wałbrzyskiego Sanepidu o tym, że mężczyzna poddany miał być kwarantannie.

– W związku z tym, decyzją komendanta miejskiego policji czterech policjantów mających bezpośredni kontakt z mężczyzną zostało odsuniętych od czynności służbowych i skierowanych do miejsca zamieszkania – powiedział w rozmowie z Dziennikiem starszy aspirant Marcin Świeży, rzecznik wałbrzyskiej policji.

Zatrzymanemu mężczyźnie pobrano wymazy i zlecono wykonanie testów na obecność koronawirusa. Tymczasem został przewieziony do PdOZ we Wrocławiu Krzykach. Do czasu otrzymania wyników testów mężczyzny policjanci, którzy mieli z nim kontakt pozostają w kwarantannie domowej. O tym, czy będą odizolowani zadecyduje Sanepid.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 31 marca 2020 15:10
`