Wałbrzych. Czterech policjantów w kwarantannie

31 marca 2020 15:10. fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Czterech policjantów Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zostało tymczasowo odsuniętych od służby po tym, jak mieli kontakt z osobą mogącą być nosicielem koronawirusa. Do kontaktu miało dojść wczoraj w Boguszowie Gorcach. Przed południem policjanci wezwani zostali na interwencję do jednego z mieszkań. Tam zatrzymali mężczyznę, którego odstawili następnie do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Już po zakończeniu interwencji policjanci otrzymali zawiadomienie z wałbrzyskiego Sanepidu o tym, że mężczyzna poddany miał być kwarantannie.

– W związku z tym, decyzją komendanta miejskiego policji czterech policjantów mających bezpośredni kontakt z mężczyzną zostało odsuniętych od czynności służbowych i skierowanych do miejsca zamieszkania – powiedział w rozmowie z Dziennikiem starszy aspirant Marcin Świeży, rzecznik wałbrzyskiej policji.

REKLAMA

Zatrzymanemu mężczyźnie pobrano wymazy i zlecono wykonanie testów na obecność koronawirusa. Tymczasem został przewieziony do PdOZ we Wrocławiu Krzykach. Do czasu otrzymania wyników testów mężczyzny policjanci, którzy mieli z nim kontakt pozostają w kwarantannie domowej. O tym, czy będą odizolowani zadecyduje Sanepid.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 31 marca 2020 15:10
`