Dodano: 29 maja 2023 13:01

Wałbrzych. Czołówka na Świdnickiej. Sprawca przysnął za kierownicą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do czołowego zdarzenia dwóch samochodów osobowych doszło w piątek po południu na ulicy Świdnickiej. Jak informuje policja, nikomu nic się nie stało. Sprawca kolizji ukarany został mandatem w wysokości 1,5 tysiąca złotych i 10 punktami karnymi.

Zgłoszenie o kolizji drogowej na ul. Świdnickiej policjanci ruchu drogowego otrzymali około godziny 15:30. W ustaleń mundurowych wynika, że 52-letni wałbrzyszanin kierujący samochodem osobowym – jadąc od strony Podgórza – w pewnym momencie stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem, przeciął oś jezdni i zderzył się czołowo z poruszającym się z przeciwnego kierunku samochodem osobowym, którym kierował 59-letni wałbrzyszanin – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Policjanci, ze względu na uszkodzenia, zatrzymali dowody rejestracyjne obu aut. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawca przyznał policjantom, że ze zmęczenia przysnął za kierownicą.

REKLAMA

W związku z tym zdarzeniem przypominamy, aby za „kółko” wsiadać tylko, kiedy jesteśmy wypoczęci. Pamiętajmy również, że poza samymi przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym – apeluje policja.

Wałbrzych. Czołówka na Świdnickiej. Sprawca przysnął za kierownicą fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Wałbrzych. Czołówka na Świdnickiej. Sprawca przysnął za kierownicą fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także