Dodano: 29 maja 2023 13:01
Wałbrzych. Czołówka na Świdnickiej. Sprawca przysnął za kierownicą
Do czołowego zdarzenia dwóch samochodów osobowych doszło w piątek po południu na ulicy Świdnickiej. Jak informuje policja, nikomu nic się nie stało. Sprawca kolizji ukarany został mandatem w wysokości 1,5 tysiąca złotych i 10 punktami karnymi.
– Zgłoszenie o kolizji drogowej na ul. Świdnickiej policjanci ruchu drogowego otrzymali około godziny 15:30. W ustaleń mundurowych wynika, że 52-letni wałbrzyszanin kierujący samochodem osobowym – jadąc od strony Podgórza – w pewnym momencie stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem, przeciął oś jezdni i zderzył się czołowo z poruszającym się z przeciwnego kierunku samochodem osobowym, którym kierował 59-letni wałbrzyszanin – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Policjanci, ze względu na uszkodzenia, zatrzymali dowody rejestracyjne obu aut. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawca przyznał policjantom, że ze zmęczenia przysnął za kierownicą.
– W związku z tym zdarzeniem przypominamy, aby za „kółko” wsiadać tylko, kiedy jesteśmy wypoczęci. Pamiętajmy również, że poza samymi przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym – apeluje policja.

Zobacz także
- Bus przewrócony na bok. Wypadek 19-latka w Walimiu
- Wspólne święto studentów. Juvenalia po latach wracają do Wałbrzycha
- Rafał Trzaskowski w Wałbrzychu. Mobilizacja przed finałem kampanii
- Jabłów gra dla Mileny. Piknik pełen atrakcji, by pomóc młodej mistrzyni wrócić do zdrowia
- Ten widok zachwyca! Wiśnie Kanzan zakwitły na Placu Magistrackim w Wałbrzychu
- Wałbrzych. Problemy na nowym skateparku. Masa wypełniająca szczeliny… roztopiła się
Najczęściej czytane
Wałbrzych. Tereny po „Porcelanie Krzysztof” na sprzedaż. Warte miliony działki na portalu ogłoszeniowym
Pożar na Podzamczu. Niebezpiecznie i duże zadymienie
Jedlina-Zdrój. Nowe mieszkania czekają na chętnych
Droga z Kamiennej Góry do Kowar zablokowana po zderzeniu trzech aut. Dziewięć osób poszkodowanych
Wałbrzych. Szokujące sceny na Poniatowie. Młody mężczyzna wyciągnięty z auta i pobity