Wałbrzych. Co z remontem Matejki i Moniuszki? Oferta o ponad 2 mln wyższa niż zakładano

24 marca 2023 16:46. Centrum Obsługi Jednostek Miasta Wałbrzycha. fot. Tomasz Trybek / Dziennik Wałbrzych

Ponad 4,5 miliona złotych – tyle według szacunków miał kosztować remont ulicy Matejki i fragmentu ulicy Moniuszki w centrum Wałbrzycha. Miasto na ten projekt dostało 2,8 mln złotych z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Dziś otwarto oferty na wykonanie prac. Zgłosiła się tylko jedna firma. Oferta opiewa na blisko 7 mln złotych.

Remont zakłada przebudowę ulicy Matejki oraz Moniuszki na odcinku od Matejki do ulicy Zamkowej. W sumie, jak wynika z dokumentacji przetargowej, remont obejmuje 275 metrów drogi. Ma dotyczyć całkowitej przebudowy drogi i infrastruktury znajdującej się pod nią. Projekt obejmuje także zieleń i oświetlenie.

Ostatecznie swoją ofertę złożyła jedna firma ze Strzegomia. Zaproponowana przez nią cena za wykonanie prac to 6 mln 962 tysiące złotych.

REKLAMA

Jeżeli miasto zdecyduje się na wybór tej oferty, to do planowanych już 4,5 miliona złotych na ten cel musi znaleźć w budżecie kolejnych 2,5 mln, by zrealizować tę inwestycję.

Miasto może także odłożyć inwestycję w czasie, ale to prawdopodobnie będzie oznaczało utratę dofinansowania w wysokości 2,8 mln złotych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 marca 2023 16:46
`