Dodano: 15 marca 2021 17:17

Wałbrzych. Chcą szczepić więcej i szybciej. Pomóc ma specjalna infolinia

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Wałbrzych uruchomił specjalną infolinię, która ma usprawnić proces rejestracji na szczepienia. Jak zapewnia Roman Szełemej, w punkcie szczepień w Starej Kopalni można szczepić nawet tysiąc osób dziennie. Prezydent odniósł się także do medialnych doniesień o osobach, które na szczepienia w Wałbrzychu przyjeżdżają z miejscowości oddalonych nawet o kilkaset kilometrów.

Przypomnijmy, w weekend telewizja TVN opowiedziała historię seniorów z Tarczyna, którzy pokonali ponad 400 kilometrów by przyjechać na szczepienie do Wałbrzycha.

Staliśmy się jako Wałbrzych i Stara Kopalnia trochę sławni w Polsce. Nie jest naszą winą, że przyjeżdżają do nas z różnych miejscowości Polski ci, którzy chcą się szybciej zaszczepić. To jest wynik tego, że zorganizowaliśmy duży punkt szczepień, oczywiście głównie po to, by zaszczepili się szybko, w wygodnych warunkach, bardzo sprawnie, mieszkańcy Wałbrzycha, okolic – mówi Roman Szełemej.

REKLAMA

Prezydent Wałbrzycha przyznaje jednak, że jeżeli jest wolne miejsce na szczepieniach, to osoby przyjeżdżające z daleka będą mile widziane. Dodaje jednak, że najważniejsze jest to, że w Starej Kopalni szczepią się głównie mieszkańcy Wałbrzycha.

Dzisiaj mogę powiedzieć, że dostępność szczepionek jest taka, że możemy szczepić ponad tysiąc osób dziennie. Bardzo byśmy chcieli, żeby można było zaszczepić jeszcze więcej osób. To będzie uzależnione oczywiście od szczepionek, wierzę, że będzie ich coraz więcej i od naszej sprawności – dodaje Szełemej.

By rejestracja dla wałbrzyszan była jeszcze łatwiejsza, miasto uruchomiło specjalną infolinię z rejestracją.

Ta infolinia służy temu, żeby szybciej się zarejestrować, żeby zrobili to mieszkańcy Wałbrzycha, którzy często nie mogą się przebić przez ogólnopolską infolinię, ta inflinia będzie również dostępna dla osób spoza Wałbrzycha, ale powiedzmy sobie szczerze, uruchomiliśmy to niemałym wysiłkiem, żeby wałbrzyszanie mogli jeszcze szybciej się zaszczepić – dodaje prezydent.

Roman Szełemej podkreślił, że pandemia nie odpuszcza, a szpitale, personel medyczny pracują już na granicy wytrzymałości. Dodał, że przed nami prawdopodobnie najtrudniejsze tygodnie.

Infolinia dostępna jest pod numerem telefonu 74 664 09 33. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od ósmej do piętnastej. Rejestracja i szczepienia prowadzone są zgodnie z wytycznymi Narodowego Programu Szczepień.

Ruszył punkt szczepień w Starej Kopalni fot. Dziennik Wałbrzych

Punkt szczepień w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Fot. Jacek Zych / Dziennk Walbrzych

Punkt szczepień w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Fot. Jacek Zych / Dziennk Walbrzych

Pierwszy dzień szczepień seniorów 70+ w megapunkcie zorganizowanym w wałbrzyskiej Starej Kopalni. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Pierwszy dzień szczepień seniorów 70+ w megapunkcie zorganizowanym w wałbrzyskiej Starej Kopalni. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także