Dodano: 11 maja 2021 08:39

Wałbrzych. Była szkoła przy Andersa zamieniona w Dom Pomocy Społecznej

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Trzydzieści osób zamieszka w ciągu najbliższych pięciu lat w Domu Pomocy Społecznej, który powstał w budynku dawnej szkoły przy ulicy Andersa w Wałbrzychu.  Docelowo opiekę znajdzie tu nawet pięćdziesiąt osób. Przystosowanie szkoły do potrzeb DPSu kosztowało ponad 6 milionów złotych.

Do nowego Domu Pomocy Społecznej trafią osoby w podeszłym wieku, które są przewlekle chore. To głównie seniorzy, którzy wymagają całodobowej opieki.

Na dwóch piętrach przygotowano w sumie dwanaście pokoi. W ciągu najbliższych pięciu lat zamieszka w nich trzydziestu podopiecznych. Później nawet czterdziestu ośmiu.

REKLAMA

Wszystkie pokoje wyposażone są w łóżko lub tapczan, stół, szafę, krzesła czy telewizor. W każdym znajduje się także łazienka. Przygotowano także sale do terapii i ćwiczeń.

Stworzyliśmy takie miejsce, gdzie w luksusowych warunkach, bardzo komfortowych będą mogli pensjonariusze oczekiwać i będą ją otrzymywać, pomoc ze strony personelu, ze strony wspólnoty religijnej, ze strony wszystkich, którzy mają obowiązek i chcą pomagać – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Przystosowanie budynku dawnej szkoły do potrzeb Domu Pomocy Społecznej kosztowało ponad 6,5 miliona złotych. Unia Europejska wyłożyła blisko 2,9 miliona, resztę, czyli 3,6 miliona pochodziło z kasy gminy.

Budynek przy Andersa to jeden z kilku budynków po zlikwidowanych w ostatnich latach szkołach, które trzeba było zagospodarować.

W budynku przy ulicy Daszyńskiego są mieszkania komunalne. Na Rusinowie w dawnej szkole powstał dom seniora.

Dom Pomocy Społęcznej przy ulicy Andersa w Wałbrzychu (Biały Kamień). fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Dom Pomocy Społecznej przy Andersa fot. Dziennik Wałbrzych

Dom Pomocy Społecznej przy Andersa fot. Dziennik Wałbrzych

Dom Pomocy Społecznej przy Andersa fot. Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także