Dodano: 29 grudnia 2021 10:55

Wałbrzych. Budowa nowej szkoły na Podzamczu ruszy lada moment. Remont starej jest niewykonalny

Nowy budynek ma powstać przy obecnej Szkole Podstawowej numer 21. Miasto planuje budowę nowego obiektu, bo ocieplanie i modernizacja starego się nie opłaca, a wręcz jest niemożliwa. Przetarg na budowę ma być ogłoszony w najbliższych tygodniach.

Szkoła stoi. Dzieci się uczą i wszystko wygląda dobrze. Prawda wygląda niestety w ten sposób, że od dwóch lat docieplaliśmy ten budynek i przystosowywaliśmy go do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Okazuje się, że wszyscy potencjalni wykonawcy zwracali uwagę, że docieplenie tego budynku, biorąc pod uwagę konstrukcję, w której on został w latach 70. wybudowany, jest w zasadzie niewykonalne – mówi Sylwia Bielawska, wiceprezydent Wałbrzycha.

By ocieplenie budynku było możliwe miasto musiałoby po kolei burzyć poszczególne ściany i budować je od nowa. Koszty takich prac są gigantyczne, dlatego podjęto decyzję o budowie nowego obiektu na sąsiedniej działce.

W tej chwili trwają ostatnie uzgodnienia z projektantami. Lada moment ogłoszony zostanie przetarg na budowę. Szkoła ma powstać w ekspresowym tempie. Miasto chce by dzieci pojawiły się tam już w 2023 roku.

Na sąsiedniej działce wybudowany będzie nowy budynek połączony z wyremontowana już częścią sportową. Po wybudowaniu przeniesiemy wszystkie dzieci, a stary budynek zostanie wyburzony – dodaje wiceprezydent Wałbrzycha.

Podstawówka numer 21 na Podzamczu wybudowana została dla ponad dwóch tysięcy uczniów. Nowa placówka ma być zbudowana z myślą o tysiącu uczniów.

Szkoła Podstawowa nr 21 na wałbrzyskim osiedlu Podzamcze. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Szkoła Podstawowa nr 21 na wałbrzyskim osiedlu Podzamcze. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Szkoła Podstawowa nr 21 na wałbrzyskim osiedlu Podzamcze. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zobacz także