Dodano: 11 maja 2023 10:35

Wałbrzych. Bramki bezpieczeństwa i wykrywacz metali przed wejściem do ratusza

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


W Wałbrzyskim ratuszu pojawiły się zapory bezpieczeństwa. Na parterze budynku zainstalowano bramki z wykrywaczami metali, dyżuruje też strażnik miejski Urzędnicy tłumaczą to groźbami kierowanymi pod adresem prezydentów miasta i potrzebą zwiększenia bezpieczeństwa urzędników.

Nasilenie maili z pogróżkami, nasilenie sytuacji trudnych dla pracowników, trudnych dla prezydenta, trudnych dla ludzi przebywających w urzędzie spowodowały to, że podjęto decyzję o montażu bramek, o zabezpieczeniu się przed tym, aby nie każdy z ulicy mógł sobie wejść od tak do Ratusza. – to Edward Szewczak rzecznik wałbrzyskiego Urzędu Miasta.

Wyjaśnia jednocześnie, że tak z urzędnikami jak i z prezydentem i panią prezydent można się spotkać po uprzednim umówieniu. Podobnie wygląda sprawa w przypadku obrad sesji rady miasta – tu dostęp do ratusza pozostanie otwarty dla wszystkich

REKLAMA

Bacznie przyglądamy się osobom, które przychodzą, stąd też bramka z wykrywaczami metali, że takiej sytuacji braku wejścia nie będzie no ale oczywiście przyglądamy się i dmuchamy na zimne. – dodaje Edward Szewczak.

Kupno i montaż systemu bramek z wykrywaczem metali kosztował 70 tysięcy złotych. Co ważne – zainstalowano je wyłącznie w budynku ratusza. Dostęp do biur urzędu przy ulicy Sienkiewicza i Kopernika pozostaje otwarty dla wszystkich. Urządzenia są już zainstalowane, jednak wciąż trwa wdrażanie systemu.

Groźby i maile z pogróżkami oraz wulgaryzmami kierowane pod adresem prezydentów Wałbrzycha oraz pracowników urzędu nasiłiy się po akcji szczepionkowej, jaką Wałbrzych prowadził bardzo dynamicznie. Uchwała szczepionkowa, która została uchylona przez służby wojewody dolnośląskiego tylko te sytuację zaogniła. Ostatni incydent miał miejsce kilka tygodni temu, kiedy podający się za dziennikarza śledczego patostreamer Marek Majcher wszczął awanturę ze strażnikami miejskimi i policją.

Bramki i wykrywacz metalu w wałbrzyskim ratuszu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Bramki i wykrywacz metalu w wałbrzyskim ratuszu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także