Wałbrzych. Brakuje szczepionek, młodzi nie chcą się szczepić

15 maja 2021 09:11. Punkt szczepień w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Fot. Jacek Zych / Dziennk Walbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Mniej szczepionek, ale i mniej chętnych. W Wałbrzychu spada dynamika szczepień. Rezygnują głównie młodzi ludzie. – Mamy dość duże opóźnienia w dostawach szczepionek – powiedziała naszemu reporterowi Sylwia Grzondziel ze Specjalistycznego Szpitala im. Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. Większa dostawa spodziewana jest dopiero na początku przyszłego tygodnia.

– To co zamawialiśmy to te szczepionki na ten moment nie dojechały. Mamy dosyć duże opóźnienia  w dostawach – informuje Sylwia Grzondziel – Brakuje nam około 3 tysięcy szczepionek Pfizera.  

Jak zapewniają pracownicy szpitala, szczepionki zapewnione są dla osób przyjmujących drugą dawkę. Osoby zapisane na pierwsze szczepienie są albo przesuwane na inny termin, albo proponuje się im szczepionkę innej firmy. Przyznają jednak, że zainteresowanie szczepieniami zdecydowanie zmalało.

REKLAMA

– Odczuwamy faktycznie brak pacjentów, zapraszamy, mamy wolne terminy. W najbliższym czasie pojawią się też te szczepionki, ich dostępność będzie większa, także namawiam wszystkich – dodaje Grzondziel

Według danych Urzędu Miasta w Wałbrzychu, od początku programu szczepień zaszczepiono około 100 tysięcy osób z całego kraju. W mieście funkcjonują dwa masowe punkty szczepień w Starej Kopalni oraz punkt drive-thru. Szczepić się można także w przychodniach POZ.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 maja 2021 09:11
`